V.A. - V/A - Deep Throat Compilation Vol One

04 Lip 2012 16:40

artysta: V.A.
wytwórnia: Tanztone
gatunek: Deep house, House
kraj: Polska
ocena: 3.5/5
data wydania: 25 czerw 2012

Autor: daniel

Ocena muno: 3.5/5

Utwory

01. Lcaise - What Can You Hear

02. Black Smoke - Alone in The World

03. Andrea Martello - Sunny Day Every Day

04. Ebanist - Wonder Why

05. Venzio City - Lights

Nowa EP-ka poznańskiego (choć obecnie bardziej już berlińskiego) Tanztone Records to zbiór pięciu utworów od pięciu artystów, którzy mieli okazję już z labelem współpracować, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają z nim przygodę. Tanztone w ostatnim czasie nie raczył nas regularnymi wydaniami, więc z założenia 'Deep Throat Compilation Volume One' powinna być dopracowana do perfekcji. Jak jest w rzeczywistości?

Wszyscy występujący tu artyści szukali inspiracji w przeszłości, co doskonale słychać w każdym z utworów. W efekcie mamy powrót do korzeni house jak i wkomponowanie się w panującą modę na vintage w jednym. Trudno doszukać się tu nowatorskich rozwiązań, ale też żaden z numerów nie razi schematycznością.

Najmocniejsze punkty 'Deep Throat' to zgrabnie skrojona produkcja szefa wytwórni - Lcaise'a, zatytułowana 'What Can You Hear' oraz dość agresywny, inspirowany nieco muzyką Steve Buga numer 'City Lights' od Venzio. Reszta niewiele im ustępuje, więc zapewne nie każdy zgodzi się z moim zdaniem i wybierze własnych faworytów.

Jeśli chodzi o słabe strony wydawnictwa, to nie popisało się tutaj studio odpowiadające za mastering całości. Dziwnie zrealizowana przestrzeń i przesadna separacja kanałów może nieco drażnić słuchacza i wymaga przyzwyczajenia się do takiego odbioru muzyki.

[TT053] V.A. Deep Throat - Compilation Volume One [low quality snippets] by Tanztone Records


Komentarze

monthy monthy #1 Czw 05 lip 2012 07:12:49

ciekawa kompilacja:)

Wujek Wujek #2 Pi 20 lip 2012 22:31:46

Odrazu napisze, że albo to autosugestia albo faktycznie separacja kanałów jest zbyt duża. Jest w tym dużo prawdy, szczególnie "bodzie" to w pierwszym numerze, mam takie wrażenie że traci na tym dół. Płyta taka o, no bez szaleństw ale też nie ma się do czego przyczepić bo tracki brzmią nieźle i bujają. Całość bardzo spójna poza "wonder why" który mimo wszystko jest najciekawszą produkcją moim zdaniem :)

Ebanist Ebanist #3 Nd 05 sier 2012 23:43:27

Dzięki za support :)

Chcesz dodać komentarz? Zaloguj się lub zarejestruj jeśli nie posiadasz jeszcze własnego konta.

Najnowsze recenzje

Najwyżej oceniane

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.