V.A. - Richie Hawtin - Sounds from can elles

07 List 2008 15:26

artysta: V.A.
wytwórnia: Minus
gatunek: Minimal, Techno
kraj: Kanada
ocena: 5/5
data wydania: 30 paź 2008

Autor: mcq

Ocena muno: 5/5

Utwory

Richie Hawtin - Sounds from can elles [Minus] (unmixed)

01. Gernot Lance - Lesistance
02. Ryoh Mitomi - Watch Your Step
03. Oliver Dodd - Nervous Part 2
04. Psyk - Clown
05. Octave - Past Flash
06. Jobdoy - Spades For Minds
07. Gary Beck - Consumed
08. Marco Dassi - Varese Ist Leer (Minicoolboyz Remix)
09. Luciano Le Biham & Exequiel Brandan - Flying
10. Antonio Pocas - 14-12
11. Jorge Savoretti - You Taste Better Than Danger
12. Larsson - Sbility To Jump
13. Ken Kenichiro - 4AM
14. Joel Alter - Spektrolit
15. Sebastian Russel - You Freak

Biały kwadrat z czarnym, wąskim prostokątem. Oszczędna forma graficzna, znak rozpoznawczy wytwórni Minus znany jest chyba większości fanów muzyki elektronicznej.

Po 10 latach działalności, Minus postanowił odświeżyć nieco profil zapraszając do współpracy artystów, których nagrania znalazły się na 71 wydawnictwie wytwórni. Na 'Sounds From Can Elles' nie usłyszymy Magdy czy Gaisera. Znaleźć za to możemy piętnaście kompozycji, które wcześniej zostały umieszczone w ponad godzinnym miksie Hawtina na CD dołączonym do anglojęzycznego Dj Maga. Mało znani szerszej publicznosci artyści trafili w ten sposób pod skrzydła M_nus.

Kompilację otwiera Larrson utworem 'Ability To Jump', który naprawdę nadaje się do poskakania. Następnie Marco Dassi w remiksie Włochów z Minicoolboyz. Kolejna ciekawa kompozycja. Octave ze swoim 'Past Flash' bardzo przypomina dokonania Hawtina z czasów De:9. 'Consumed' Garry`ego Becka to pędzący parowóz, do którego ciągle dosypywany jest węgiel. Pędzi przed siebie z ogromną siłą i energią.

Dalej jest równie ciekawie, poziom tej kompilacji jest bardzo wysoki. 'Flying' duetu Exequiel Brandan & Luciano Le Bihan oraz 'You Taste Better Than Danger' autorstwa Jorge Savoretti to również mocne momenty na 'Sounds From Can Elles'.

Warto zwrócić jeszcze uwagę na '4Am' autorstwa Kena Kenichiro oraz zamykający kompilację 'Watch Your Step' autorstwa Ryoh Mitomi.

Pozostali artyści, podobnie jak Jobody wzięli szpady w dłonie i poszli w ślady Zorro, tyle że zamiast Z wycięli na nowo logo M_nus. Ta dwugodzinna minimalowa uczta została wydana wyłącznie w wersji cyfrowej. Zachęcam wszystkich do zakupu tej kompilacji, a Richiemu gratuluję udanego naboru do sekcji szermierskiej.

 

 

VA - SOUNDS FROM CAN ELLES [M071]


Komentarze

kako kako #1 Pi 07 list 2008 22:12:03

to się nazywa konkretna muzyka:)!mniam!

hurek hurek #2 Pon 17 list 2008 02:06:50

świetna muza, fajne brzmienia:) ja lubie czsami posłuchać jeszcze [url=http://alejka.pl/sonic-journey-through-new-life.html]Sonic Journey Through New Life[/url]

Kaati Kaati #3 Pon 17 list 2008 14:32:06

same pyszności z najwyższej półki, taka muza łechci moje podniebienie najbardziej hehe. Richie jest milionerem dźwięku i pomysłu na genialne brzmienie :)

MYSTKO MYSTKO #4 Wt 25 list 2008 10:02:22

brak słów poezja dzwięków great

olej olej #5 Nd 14 gru 2008 12:13:46

Żyć, nie umierać... <zakochany>

nataliamilk nataliamilk #6 Pon 29 gru 2008 12:35:32

nie slyszalam, ale skoro taki entuzjazm widze, ze czas to zmienic;)

Chcesz dodać komentarz? Zaloguj się lub zarejestruj jeśli nie posiadasz jeszcze własnego konta.

Najnowsze recenzje

Najwyżej oceniane

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.