Jurek Przeździecki - Jurek Przeździecki - Fulltone EP

16 Paź 2012 14:22

artysta: Jurek Przeździecki
wytwórnia: Affin
gatunek: Deep house, Tech House, Techno
kraj: Niemcy
ocena: 4/5
data wydania: 29 paź 2012

Autor: daniel

Ocena muno: 4/5

Utwory

01. End of June
02. End of June (Adam Marshall Remix)
03. Sinfonietta
04. Fulltone Rendezvous
05. Costa Del Moll
Któżby spodziewał się usłyszeć Jurka Przeździeckiego w deep-house'owym repertuarze? Może repertuar to za duże słowo, bo na najnowszym 'Fulltone EP' tylko 'End Of June' reprezentuje ten gatunek, jednak to spore zaskoczenie. Miękka stopa, bujający bassline i delikatne syntezatory to nie jest coś, co spotyka się w muzyce Jurka zbyt często, więc warto ten fakt zaakcentować.

Wspomniany numer został zremiksowany przez Kanadyjczyka Adama Marshalla, którego dotychczasowe produkcje ukazywały się na sławnych New Kanada, Simple, Dumb Unit czy Rekids. I tu kolejne zaskoczenie! To remix? Marshall podszedł do interpretacji bardzo luźno, tworząc interesujący DJ tool z doskonałą i nietuzinkową perkusją.

Pozostałe kompozycje, czyli 'Costa Del Moll', 'Sinfonietta' oraz 'Fulltone Rendezvous', nie pozostawiają wątpliwości z czyjego studia pochodzą. Celowo używam słowa "kompozycje", gdyż jeśli odjąć im szybkie, techniczne beaty, mielibyśmy do czynienia z nowoczesną formą muzyki klasycznej. Brzmi ciekawie? Jak najbardziej!

Tekst: Daniel Czarnecki

Fulltone EP (Affin soon) by jprzezdziecki


Komentarze

Chcesz dodać komentarz? Zaloguj się lub zarejestruj jeśli nie posiadasz jeszcze własnego konta.

Najnowsze recenzje

Najwyżej oceniane

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.