Erlend Oye szykuje solowy album! VIDEO

5 240
Zapowiedzi
Erlend Oye szykuje solowy album! VIDEO

Erlend  Øye, lider Kings Of Convenience i The Whitest Boy Alive, wczesną jesienią przypomni o sobie solowym krążkiem „Legao”. Album zapowiada świetny singiel „Garota” i efektowny teledysk. W październiku Norweg wraz z zespołem wystąpi też w Polsce!

Premierę płyty Legao norweski wokalista zaplanował na 3 października. Tego samego dnia Erlend Øye wraz z zespołem zagra koncert w klubie Studio w Krakowie. Dzień później wystąpi w Warszawie (Basen), a 5.10 odwiedzi Poznań (Eskulap). Nowy album Erlenda, którego głos znamy także z nagrań Röyksopp, zapowiada doskonały singiel Garota, a także clip nakręcony w Seulu z udziałem aktorki Hany Lee.

Legao to drugi solowy krążek Norwega. Poprzedni, doskonale przyjęty „Unrest”, ukazał się w 2003 roku. Na nowy album trafi 10 piosenek nagranych z pomocą islandzkiego zespołu Hjálmar.

Tym razem Erlend Øye postawił na prostotę środków, nawiązując do stylu Kings Of Convenience – zespołu, dzięki któremu zyskał światową sławę. Podobnie jak wcześniejsze dokonania Norwega, album Legao to zbiór świetnie zaśpiewanych, chwytliwych i niezwykle stylowych piosenek z nutą melancholii i szczyptą młodzieńczej nonszalancji.

Zobaczcie teledysk do singla Garota – to rozbujany i relaksujący przebój na gorące lato.