Wystawa Björk do zobaczenia w Poznaniu

lifestyle
29 Wrze 2017 12:26

Tagi: bjork

 
Wystawa Björk do zobaczenia w Poznaniu

Gratka dla miłośników muzyki Björk, sztuki oraz nowych technologii - wystawa Bjork Digital zostanie pokazana po raz pierwszy w Polsce.

Wystawę Björk Digital dotychczas można było oglądać w Londynie, Los Angeles, Tokio, Houston i Barcelonie. Artystka pokazuje w niej sztukę przyszłości za pomocą technologii VR.

Film "Black Lake" wprowadzi widzów w świat panoramicznych wizuali i otoczy ich specjalnie zaprojektowanym systemem dźwięku przestrzennego. Film, wyreżyserowany przez Andrew Thomasa Huanga został nakręcony na wyżynach Islandii. Huang współpracował także z Björk przy "Stonemilker VR", projekcie, który przenosi widza do prywatnego występu.

Przy "Mouthmantra VR" Björk współpracowała z reżyserem Jesse'em Kandą. Film jest nagraniem z wnętrza ust artystki, podczas gdy wykonuje tytułowy utwór. Z kolei "Notget VR", w reżyserii Warrena Du Preez’a i Nicka Thorntona Jonesa, przedstawia Björk jako olbrzymią cyfrową ćmę.


Wystawa zawiera także interaktywną przestrzeń edukacyjną, która prezentuje innowacyjną appsBiophilia, aplikację stworzoną przez Björk, pozwalającą odkrywać muzykę, naturę i technologię.

Na wystawie prezentowana jest również szeroka gama filmów Björk, obejmujących 24-letnią karierę artystki i jej współpracę z reżyserami filmowymi, w tym nagradzanym Spike Jonzem, Michelem Gondrym, Nickiem Knightem i Stephanem Sedanaouim.

W dniach od 3 do 31 października niezwykłe dzieła Bjork będzie można podziwać w Poznaniu, w ramach 11. edycji Art & Fashion Forum w Starym Browarze.

Więcej informacji wkrótce na: http://starybrowar5050.com/AFF/Zobacz również

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.