Nicolas Jaar namówił Acid Pauliego na album

zapowiedzi
24 Sty 2017 08:10

Tagi: acid pauli

 
Nicolas Jaar namówił Acid Pauliego na album

Posłuchaj zapowiedzi albumu "BLD", który powstał z dość niezwykłego pomysłu na dj set.

Pod pseudonimem (jednym z wielu) Acid Pauli kryje się niemiecki producent Martin Gretschmann. Pod tym szyldem ma na swoim koncie kilkanaście wydawnictw dla m.in. Ritter Butzke, Bar25 Music czy Get Physical, a także album, który ukazał się w katalogu wytwórni Nicolasa Jaara - Clown & Sunset. To właśnie Nicolas przekonał go do nagrania kolejnego długogrającego krążka.

Mój nowy album, BLD, wywodzi się z pomysłu, który chodził za mną od lat. Chciałem nagrać dj set składający się tylko z techno i house'owych breakdownów, części bez głównego bitu, bez stopy. Rezulat był bardzo ambientowy, ale miał te niezwykłe emocje, to podniecenie, ponieważ te przerwy zawsze prowadziły do momentów, w których wraca stopa. Niepewność jest stale nakręcana. Kiedy opowiedziałem o tym Nicolasowi, był tak zajarany tym pomysłem, że rzucił tylko "zrób z tego album!" - to mnie przekonało - wyznał Acid Pauli.

Posłuchajcie fragmentów jednego utworu z płyty, która stale będzie nakręcać waszą niepewność. Premiera już 24 marca.Acid Pauli - BLD [Ouïe]

Data wydania: 24.03.2017

Tracklista:

01. Abbebe
02. Baris
03. Adam
04. Majid
05. Amadou
06. Joan
07. René
08. Jorge

Zdjęcie główne: Gilles Bonugli Kali

Zobacz również

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.