Instytut: Kaiserdisco, Cari Lekebusch, Joel Mull i inni

Clubbing
Techno

Piątek, 09 października 2015
godz: 21:00

Instytut Energetyki

ul. Mory 8, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Wielki powrót Instytutu Energetyki
9-ego października br. odbędzie się pierwsza z nowego cyklu imprez w warszawskim Instytucie Energetyki. Za organizację odpowiada agencja Groove Control, dzięki której obiekt ten był swojego czasu prawdziwą mekką fanów techno. Za dekami pojawią się gwiazdy zarówno zagranicznej, jak i polskiej muzyki elektronicznej.
Już tej jesieni, legendarne miejsce dla polskiej sceny techno – Instytut Energetyki ponownie otworzy swoje podwoje. Artyści, którzy potwierdzili swój udział w tym wyjątkowym wydarzeniu to: KAISERDISCO, CARI LEKEBUSCH, JOEL MULL, JACEK SIENKIEWICZ, JUREK PRZEZDZIECKI, ŁUKASZ NAPORA i GERHARD DERKSEN.
9-ego października zainaugurowany zostanie nowy cykl imprez autorstwa agencji Groove Control, dzięki której Instytut w latach 2000-2005 stał się kluczowym elementem polskiej kultury Techno. W ciągu pięciu lat działalności pod adresem Mory 8, gościli, tacy artyści, jak James Ruskin, Luke Slater, Jeff Mills, Claude Young, Josh Wink i wielu innych.
Miejsce, jako obiekt, w którym odbywają się imprezy jest unikatem na skalę światową. To cały czas działające centrum badawczo rozwojowe, posiada generatory mocy zdolne wytwarzać pioruny. Kubatura budynku wysokiego na 12 pięter oferuje gościom ponad 2000 m2 powierzchni tanecznej. Ta wyjątkowa przestrzeń nie była udostępniona dla fanów techno od dekady. Już za niespełna półtora miesiąca, będziecie mogli na nowo odkryć, jak wyjątkowym miejscem jest Hala Najwyższych Napięć, której wnętrze ponownie zadrży od bitów o wysokiej częstotliwości.
KAISERDISCO to powstały w 2008 roku, duet z Hamburga. Frederic Berger i Patrick Buck mają na koncie remiksy utworów takich gwiazd, jak Robyn, Nicole Moudaber, Extrawelt i Sébastien Léger czy Steve Lawler, Booka Shade i Marc Romboy na płycie Retouched. Po produkcjach dla labeli Drumcode, Suara, Snatch i Get Physicalduet otworzył własną wytwórnię KD Music.
CARI LEKEBUSCH mieszkający w Sztokholmie, inżynier dźwięku, który tworzy muzykę techno w podobnym klimacie, jak inni szwedzcy artyści: Adam Beyer, Joel Mull, Alexi Delano i Jesper Dahlbäck. Tworzył dla szwedzkich wytwórni: Drumcode, Code Red, Truesoul, Jericho i Corb czy znanych na całym świecie: Novamute, Soma, Primevil, Masters of Disaster, Fine Audio Recording, Harthouse czy Turbo, etc.
JOEL MULL współpracował z labelami, jak jak Hearthouse, Superstition, Turbo, Music Man, Cocoon, Drumcode, EC Records, Audiomatique, Liebe*Detail, Jericho i Saved Records. Dyskografia Joel’a, jest mocno powiązana z innymi kluczowymi twórcami dla szwedzkiej sceny techno, jak Adam Beyer, Jesper Dahlback i Cari Lekebusch.
JACEK SIENKIEWICZ to polski dj i producent oraz właściciel niezależnej wytwórni płytowej Recognition. Współpracował z labelem Cocoon, należącym do legendy niemieckiej sceny techno – Svena Vatha, która wydał m.in. jego albumy „Techne” i „Displaced”. Swoje utwory na EP-kach wypuścił, także w kilku innych niezależnych wytwórniach, jak Klang Elektronik, WMF czy Trapez.
JUREK PRZEZDZIECKI ma na swoim koncie 2 albumy, wiele singli i pojedynczych utworów na składankach dla takich wytworni, jak: Digital Structures, Horns And Hoofs, Headstick Recordings, Spiral Trax International, Freeze (Magazine), Neurobiotic Records, Natraj Temple, MIDIJUM Records, Plastik Park Records, Zenon Records, Aeon Records, Hadshot Haheiza, Pagoda Records, Digital Psionics i innych. Dziś nagrywa dla Cocoon, Affin, Recognition, Boshke Beats oraz Whirlpoolsex Music.
ŁUKASZ NAPORA dj, producent i dziennikarz muzyczny związany niegdyś z Sound Revolt, Laif, Viva oraz 4fun.tv. Obecnie jeden z najbardziej docenianych artystów na polskiej scenie muzyki elektronicznej, gościł w wielu uznanych klubach, jak Forma Club (Wrocław), Watergate (Berlin), Luzztro (Warszawa), Stara Rzeźnia (Poznań), Temat Rzeka (Warszawa). Jest odpowiedzialny za marketing i PR festiwalu Audioriver oraz współtworzy program tego wydarzenia.
GERHARD DERKSEN dj i producent oraz współtwórca agencji Groove Control. Na przełomie ’95 i ’96 roku Gerhard odwiedził ogromną liczbę klubów w całej Polsce, jak Blue Velvet, Forty, Krzysztofory, Sfinks, Von Beethoven (Trend), Hybrydy i Sarp. Od 1999 roku, jako jeden z trzech filarów Groove Control organizował imprezy w Sfinksie, Piekarni czy legendarnym Instytucie energetyki.


Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Instytut: Kaiserdisco, Cari Lekebusch, Joel Mull i inni Warszawa

22.01 | Środek

Śr, 22 stycznia 2020
godz: 21:00

Instytut: Kaiserdisco, Cari Lekebusch, Joel Mull i inni Warszawa

999: STAUB X COM

Pt, 24 stycznia 2020
godz: 23:00