Drumatic Association #2

Clubbing

Piątek, 07 maja 2010
godz: 22:00

CDQ

ul. Burakowska 12, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

DJ BAILEY – BBC 1Xtra, Metalheadz – UK
Bailey – prezenter kultowej rozgłośni BBC 1xtra jak również wieloletni rezydent nocy Metalheadz organizowanej przez Goldiego. Kolekcjoner nagród i wyróżnień, dj i producent promujący drum&bass na całym świecie. Jego utwory zostały wydane w  wytwórniach tj. Metalheadz, C.I.A. czy Full Cycle. Uznanie w środowisku zdobył jednak przede wszystkim swoimi umiejętnościami djskimi, dzięki którym który wspiął się na sam szczyt drabiny drumandbassu. Nagrywał mixy dla ATM magazine, Renegade Hardware, Blacklabel Paris, Knowlegde Magazine, Breakbeat Science  i ponownie Metalheadz.  Od 2002 w każdy czwartek w brytyjskiej radiowej stacji BBC 1xtra prowadzi swój trzy godzinny autorski program.
Jego związek z muzyką elektroniczną rozpoczął się poprzez kompilację nagraną na kasetę znaną jako „Street Sounds Electro 1”, która trafiła w jego ręce kiedy uczęszczał jeszcze do szkoły na początku lat ’80. Beaty i skrecze, które słyszał na kompilacjach wydawanych w tamtym czasie, a także obserwacja rozwijającej się kultury breakdance skłoniły go do głebszego zapoznania się z tą nowo tworzącą się kulturą ok. roku 82’. Południowy Londyn gdzie mieszkał już wtedy wypełniony był wieloma ciekawymi muzycznymi lokalami  i po krótkim rozeznaniu zaczął grywać na lokalnych imprezach housowych. Elementy break beatu, które usłyszał w świeższych brzmieniach ostatecznie skierowały Baileya w stronę drumandbassu.
Bailey powoli zdobywał uznanie jako dj poprzez nagrywanie mixtapów dla przyjaciół, grając w mniejszych lokalach a także lokalnych pirackich radiostacjach aż do czasu kiedy spotkał się z djem Kemistry i djką Storm, która to wprowadziła go na pokład Metalheadz w 1995r. Muzyka, którą prezentuje Bailey pozwoliła mu na promocję drumandbassu na całym świecie m.in. Kostaryka, RPA, Japonia, Australia, Nowa Zelandia oraz oczywiście w całej Europie. Umiejętności, które posiada pozwoliły mu na zdobycie tego o czym marzy każdy dj na świecie – szacunek i rozpoznawalność w swojej branży.

DJ HEIST – Metalheadz, Sumo Beatz, Co-lab – UK
HEIST (znany również pod pseudonimem Strider) dj, producent a także inżynier dźwięku jest postacią obecną na scenie drumandbass od ponad 15 lat zaś od około 10 lat produkuje własne utwory. Jako producent wydawał w przeróżnych wydawnictwach wliczając w to labele tj. MetalHeadz, Sumo Beatz, Full Cycle, Ganja, Frontline, Co Lab, Propaganda, Digital Sound Boy, Creative Source, Intergral, Play Musik a także Grid.
Przy wydawaniu wszystkich swoich kawałków stara się trzymać stały, wysoki poziom przez co stał się jednym z bardziej znanych producentów na scenie otrzymując wsparcie od osobistości takich jak Goldie, Grooverider, Fabio, Adam F & Fresh, Hype, Original Sin, Mista Jam, Hazard, Bailey, Rusko i wielu innych. Prezentując swoje umiejętności w całej Wielkiej Brytanii i Europie za każdym razem zrzesza co raz większą liczbę fanów swojego stylu.
W 2007 r. połączył swoje siły z Goldie’m, z którym  to pracował razem w studio jako Rufige Kru, przy produkcji albumu ‚Malice in wonderland’.  Od czasu do czasu napisze coś dla ATM magazine, nagra dla Knowlegde, wystąpi na Drum&Bass Arena. W roku 2009 zremixował produkcję samego Roni Size’a a jego wersja utworu ‘Windrush’ trafiła pod skrzydła wytwórni V recordings. Remix ten zyskał duże uznanie drumandbassowej sceny. Remixował także utwory producentów tj. Lomax, Kubiks, Lupe Fiasco czy też ostatnio Top Cat. W najbliższym czasie ukaże się jego pierwsza epka dla Metalheadz Platinum. W tym momencie pomaga Goldiemu przy produkcji nowej LP a także czeka na wydanie kolejnych utworów dla Labeli: Propaganda, Creative Source, MainFrame, Co Lab, Calypso, Sumo Beatz. Rok 2010 zapowiada się dla Heista wyśmienicie!

MEKAR MC – Kings of the Nuskull/ Kool FM – UK – jest stosunkowo nową a już niezwykle wpływową postacią na brytyjskiej scenie dnb.
W ciągu kilku ostatnich lat  rozkręcał atmosferę dla setów postaci takich jak: Brockie – Chase And Status – Andy C – Hype – Grooverider – Nicky Blackmarket – John B – Majistrate – Darren Jay – Wildchild – Bad Company (Fresh and Maldini) – Total Science – Kenny Ken – Mampi Swift – Profie – Ruffstuff and Bryan Gee. Na mikrofonie działał z: Stapleton MC – Skibadee – Fatman D – Thunda – IC3 – Foxy – DET – Funsta – Harry shotta (Lethal) – Fearless – Flyte – Herbzie – Eksman – Kasha – Rage. ufff. Co tydzień można go usłyszeć w londyńskiej rozgłośni radiowej – KOOL FM.


INFO:
7 maja odbędzie się druga edycja drumatic association czyli najlepszych połamanych brzmień prosto z wysp brytyjskich.  Głównym gościem tej odsłony będzie już niemalże legendarny prezenter BBC1xtra a także jedna z czołowych postaci Metalheadz – dj Bailey. Ponownie gościć będziemy również dj’a Heista, który zaprezentuje mnóstwo nowych, nie tylko swoich produkcji prosto z UK. Tradycyjnie wsperani będziemy przez pochodzący z Hull City kolektyw Shinobi a czas spędzony przy muzyce urozmaici nam swoimi wizualizacjami VJ SN6. Serdecznie Zapraszamy!

INFO OGÓLNE:
Drumatic Association to nowy cykl drumandbassowych imprez na mapie Warszawy. Nazwa imprezy wywodzi się od kolektywu djskiego, który swego czasu prężnie działał na krajowej scenie dnb. Po długiej nieobecności i kilku znaczących zmianach personalnych w składzie mamy na uwadze organizowanie imprez na których występować będą przede wszystkim goście z zagranicy i to z tej najwyższej półki! Na scenie drumandbassowej jesteśmy obecni już od wielu lat i przez ten czas mieliśmy okazję współtworzyć, obserwować a także brać udział w setkach wydarzeń muzycznych. W 2009 nawiązaliśmy współpracę z angielskim kolektywem Shinobi. Grupa Shinobi od ponad ośmiu lat jest organizatorem jednego z największych połamanych eventów w północnej częśći Anglii. Ich nieocenione doświadczenie w organizacji dużych wydarzeń muzycznych w znacznym stopniu ułatwia nam przeniesienie wzorców angielskich na nasz polski rynek imprezowy. Chcąc przywrócić dawny blask imprezom organizowanym w naszym mieście, nie pozostało nam nic innego jak wziąć się do roboty i pokazać że drumandbassowe imprezy w stolicy mogą stać na najwyższym poziomie. Dziś Drumatic Association to nic innego jak przedwsięwzięcie, które ma za zadanie organizować najlepsze eventy, dostarczające niesamowitą ilość niezapomnianych przeżyć. Drumatic Association to połączenie oldskulowego brzmienia z najświeższymi undergroundowymi produkcjami prosto z wysp brytyjskich. Drumatic Association to coś czego nie doświadczysz na innych imprezach w stolicy. Sprawdź to!

Linki:

http://www.bbc.co.uk/1xtra/drumbass
http://twitter.com/BaileyDrumNbass
http://www.rolldabeats.com/artist/dj_bailey
http://www.myspace.com/intanatty

http://www.myspace.com/mekarmc

http://www.myspace.com/jimheist
http://www.myspace.com/sumobeatz
http://www.myspace.com/colabrecordings
http://www.colabrecordings.co.uk/
http://www.youtube.com/user/Heistdnb
http://soundcloud.com/heist

http://cdq.pl/
http://www.drumaticassociation.pl

Zaprraszamy!Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Drumatic Association #2 Warszawa

KARAŚ/ROGUCKI – Warszawa

Śr, 08 kwietnia 2020
godz: 19:00

Drumatic Association #2 Warszawa

Nitzer Ebb / 09.04 / Progresja

Cz, 09 kwietnia 2020
godz: 18:00

Drumatic Association #2 Warszawa

Airways

Wt, 14 kwietnia 2020
godz: 19:00

od 59 PLN
Drumatic Association #2 Warszawa

Nicola Cruz LIVE

Śr, 15 kwietnia 2020
godz: 20:00

od 99 PLN