Break Me with Stanton Warriors (UK)

Clubbing
Breaks Drum n Bass

Sobota, 09 lutego 2013
godz: 22:00

Scenografia

ul. Zachodnia 81/83, Łódź

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Stanton Warriors, czyli Dominic Butler i Mark Yardley, to pionierzy gatunku breakbeat, który w 1998 roku załamał wszystkie zasady i zdobył niebywałą popularność! W 2001 roku, duet zaprezentował niezwykły mix-album „Stanton Sessions”, który został wydany w XL Recordings, który szybko zyskał miano najlepszego albumu podczas Dance Star Awards, a także później podczas Muzik Mag Award, za każdym razem zostawiając w tyle renomowaną konkurencję. Album okrzyknięto najlepiej sprzedającym się krążkiem breakowym w historii! Duet okrzyknięto tytułem kultowych producentów, który podtrzymują do dziś poprzez produkcję profesjonalnych remixów dla takich gwiazd, jak Missy Elliot, Fat Boy Slim, Basement Jaxx, Mylo, Freeform Five czy Busta Rhymes,

Podczas tworzenia własnych produkcji, artyści współpracują ze znakomitymi wokalistami, jak Big Daddy Kane, Twista czy The Beatnuts, przekształcając brzmienie house, electro, hip -hop oraz funk w ich własne, „połamane” interpretacje. W 2006 roku pojawił się ich autorski album „Lost Files” zyskując popularność w środowisku klubowym na całym świecie. W tym samym czasie ukazał się drugi mix-album, zatytułowany po prostu „Stanton Sessions 2 i zgarnął największe wyróżnienia: za najlepszy album roku, ponadczasową kompilację roku oraz break’ową kompilację roku. Późniejsze remixy dla Gorillaz – „Feel Good Inc”, Alter Ego – „Rocker” czy Azzido Da Bass – „Dooms Night” to tylko niektóre z breakowych interpretacji, które ukazały się na albumie „Remixes” i usłyszał je cały świat. Wkrótce po tym, Stanton Warriors zostali okrzyknięci najlepszymi artystami sceny breakbeat, zdobywając pożądane określenie „number one”.

Dla wszystkich miłośników połamanych bitów przygotowaliśmy nie lada gratkę! Już 9 lutego w łódzkim klubie Scenografia mieszczącym się na Zachodniej 81/83 wystąpi Stanton Warriors oraz śmietanka djów i producentów! Obok gwiazdy wieczoru Stanton Warriors wystąpią Audio Dealers, Cherry Breakntune, Greg Sin Key, Mykee, Inspiral, Dub-U, Milkweed.

To będzie noc wypełniona soczystym bitem i doskonałym klimatem!Sprawdź inne wydarzenia @ Łódź

Break Me with Stanton Warriors (UK) Łódź

Julia Marcell – Skull Echo

Cz, 12 marca 2020
godz: 20:00

od 55 PLN
Break Me with Stanton Warriors (UK) Łódź

KARAŚ/ROGUCKI – Łódź

Cz, 02 kwietnia 2020
godz: 19:00

od od 60 PLN
Break Me with Stanton Warriors (UK) Łódź

Mary Komasa Disarm

Pt, 03 kwietnia 2020
godz: 20:00