Unsound 2009 – SoundProof 1: NO VISA REQUIRED

Clubbing

Czwartek, 22 października 2009
godz: 22:00

CSiTJ Manggha

ul. Marii Konopnickiej 6, Kraków

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

SoundProof 1: NO VISA REQUIRED

Eklektyczny mix z niecodziennych rejonów. Next Life – norweski duet mieszający metal z elektroniką; Moishe Moishe Moishele, czyli ”chasydzki acid house ”oraz The National Fanfare of Kadebostany – premiera kolaboracji szwajcarskiego producenta Kadebostana z mińską grupą Rational Diet. Mountain People zakończą wieczór deep housowym setem. Występ otwierał będzie krakowski dj Eltron John.

22:00 Eltron John
23:00 Next Life
23:30 Moishe Moishe Moishele
00:15 The National Fanfare of Kadebostany
01:00 Mountain People

 

BIO:

 

Eltron John

Marek Stuczynski, znany lepiej jako Eltron John to krakowski DJ, regularnie organizujący imprezę „Ktoś Cię Kocha” w Carycy i warszawskim Balsamie. Gra w co lepszych polskich klubach i jest absolwentem zeszłorocznej edycji Red Bull Music Academy. Jego sety to mieszanka głębokiego disco, balearic i house z okazyjnie pojawiającymi się elementami techno.

http://www.myspace.com/eltron_john

Next Life

Pochodzący z małej miejscowości w Norwegii duet Next Life za pomocą elektroniki, gitar i bezlitosnych efektów świetlnych tworzy intensywne, pełne treści przeżycia koncertowe, w których agresywne metalowe riffy spotykają świat starych gier video. Jennie Hval napisała o koncertowej „masakrze” New Life: „To gra komputerowa, która przeszła na złą stronę mocy, pożyczyła sobie coś z black metalu i podkręciła głośność bardziej niż na maksa. Czuję się oczarowana tą brutalnością. Nie dziwię się, że niektórym robi się niedobrze, gdy przesadzą z alkoholem przed początkiem występu. Tak może zadziałać mocarna sztuka – nawet gdy udaje występ kapeli”

http://www.myspace.com/next_life
http://www.electricdungeon.org

Moishe Moishe Moishele

Francuskie trio Moishe Moishe Moishele to najnowszy projekt stworzony przez Mehdi Shobo Hercberga, Odota Lamma i Vincenta Tordjmana. Ta wysoce oryginalna i żywiołowa żydowska supergrupa zajmuje miejsce na (niezbyt ruchliwym) skrzyżowaniu muzyki chasydzkiej i acid house. Ich występy na żywo są niezmiernie efektowne, łączą inteligencję z ekstremalnym humorem, satyrę z nastrojem świętowania. Moishe Moishe Moishele powstał w głowie ShoboShobo – mieszkającego w Paryżu świetnego ilustratora (projektował m.in. t-shirty dla H&M).

http://www.myspace.com/moishemoishemoishele

The National Fanfare of Kadebostany

Nowy projekt powołany do życia wspólnymi siłami Unsound i Szwajcarskiej Fundacji Dla Kultury Pro Helvetia. Digital Fanfare to ekscytujące spotkanie muzyki elektronicznej i akustycznej, wschodniej i zachodniej Europy. Znany już z minionych edycji Unsound Kadebostan to mieszkający w Szwajcarii producent (wydaje m.in. W Freude Am Tanzen I Fenou, koncertuje m.in. w klubie Watergate). Rational Diet z Mińska wykonują akustyczną muzykę kameralną – w składzie grają muzycy Prezydenckiej Orkiestry Republiki Białoruś. Ich muzyka łączy w sobie eksperyment i noise (płyty w katalogach AltrTock I Audiotong). Kadebostan i Rational Diet stworzą wschodnioeuropejski, elektroniczny big band, który porwie słuchaczy do tańca. Występ na Unsound będzie europejską premierą nagrań, które niebawem ukażą się nakładem genewskiego labelu Mental Groove.

http://www.myspace.com/kadebostan
http://www.myspace.com/rationaldiet

Mountain People

Mountain People to szwajcarski label oraz team DJ – sko – producencki z nurtu minimal/deep house. Tworzą go producenci Serafin i Rozzo – ten ostatni jest znany z wielkiego hitu „Into your heart”, wydanego w latach 90 – tych przez label Bush. Obecnie prowadzi Trackdown Records, wydawał też remiksy jako Peter Dildo. Serafin jest obecny na scenie od dawna – jako artysta w katalogu Cadenza Records i jako producent w m. in. Bruchstücke i Liebe Detail. Twórczość Mountain People skupia się na rytmicznym, hipnotycznym house zbudowanym wokół ukrytych melodii i ech i wyprodukowanym z wielką starannością.

http://www.myspace.com/themountainpeopleSprawdź inne wydarzenia @ Kraków

Unsound 2009 – SoundProof 1: NO VISA REQUIRED Kraków

Krak Up Ósmy

Sb, 08 lutego 2020
godz: 22:00

Unsound 2009 – SoundProof 1: NO VISA REQUIRED Kraków

This.place w. Michael Klein

Pt, 14 lutego 2020
godz: 22:00