Roni Size & Youngman MC, Xilent

Clubbing
Drum n Bass Dubstep

Sobota, 25 października 2014
godz: 21:00

Fabryka

ul. Zabłocie 23, Kraków

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Roni Size w Krakowie!
25 października w klubie Fabryka zatrzęsą się ściany od basowych dźwięków. Muzyczny atak przeprowadzi legenda muzyki drum’n’bass – Roni Size.
Ostatnia sobota października w klubie Fabryka będzie pod znakiem najlepszej muzyki elektronicznej. Na jednej scenie wystąpią legendarny weteran muzyki drum’n’bass – Roni Size. Jego set okrasi swoim wokalem Youngman MC. Dodatkowym smaczkiem wieczoru będzie set Xilenta reprezentanta młodego pokolenia polskich producentów muzyki elektronicznej, który podbija świat swoimi przebojowymi utworami.
Wparcie lokalne zapewnią Push, Waxvax & K-Size oraz Kazus. Wizualizacje przygotuje FkS.
* RONI SIZE & YOUNGMAN MC
* XILENT (Audioporn)
* Push (Absurd Squad)
* Waxvax & K-Size (NeverAfter)
* Kazus (Absurd Squad)
Visuals : FkS (ravin or behavin)
RONI SIZE
Jedno z najbardziej szanowanych i rozpoznawalnych imion jeśli chodzi o muzykę elektroniczną. Prawdziwa legenda muzyki drumanbass. Artysta odpowiedzialny za niezliczoną ilość singli i albumów, udzielający się w tuzinach wytwórni płytowych i projektów muzycznych. Jego debiutancki longplay „New Forms” to kamień milowy dla gatunkui jungle/dnb, za który zgarnął m.in. Mercury Music Prize.
Syn jamajskich imigrantów, przyszedł na świat w 1969 roku w angielskim mieście Bristol. Dorastał w dzielnicy St. Andrews (stąd pochodzi Tricky i Massive Attack), gdzie stawiał swoje pierwsze muzyczne kroki. W 1993 wspólnie z przyjaciółmi – DJ Krust, Suv i DJ Die – założyli wytwórnię Full Cycle. Pierwszy przełomowy moment nastąpił w dniu, w którym światło dzienne ujrzał singiel „Brown Paper Bag”. Cały świat dosłownie zwariował na punkcie tego utworu. W tym samym roku, w ramach projektu Roni Size Reprezent, wydał wspomniany już album „New Forms”, uznawany za najważniejsze dokonanie w muzyce drumandbass obok „Timeless” Goldiego oraz „Circles” Adama F.
Na szczęście Roni Size nie zamierzał osiąść na laurach. W 1999 roku świat usłyszał o projekcie Breakbeat Era, wspólnym dziecku naszej gwiazdy, DJ Die oraz wokalistki Leonie Laws. Rok później powrócił jako Roni Size Reprezent wydając album „In the Mode”, skąd pochodzą m.in. kooperacje z Zack de la Rocha z RATM czy Method Man. W 2002 roku pojawił się w sprzedaży album Mc Tali „Lyrics on My Lip”, w całości wyprodukowany przez naszego bohatera oraz jego pierwszy w pełni solowy album „Touching Down”. W 2005 roku wydał kolejny solowy LP „Return to V”. Ostatni, jak na razie, powrót projektu Reprezent (w prawie oryginalnym składzie + kilku nowych muzyków) to rok 2008 – reedycja ich legendarnego albumu plus tour po największych festiwalach świata. Oczywiście sam Roni Size nie zasypuje gruszek w popiele. Regularnie grywa na największych festiwalach i imprezach dnb i nie tylko. Co jakiś czasprzypomina o sobie również kolejnymi wydawnictwami – ostatnio wspólnym singlem z Danny Byrd „Grit” oraz remixem ponadczasowego „ I Shot the Sheriff” autorstwa samego Boba Marley’a.
XILENT
Eryk Kowalczyk znany na świecie pod pseudonimem Xilent polski producent brzmień Dubstep, Drum & Bass i Electro House. Jego najbardziej rozpoznawalne utwory to „Choose Me II” oraz „Boss Wave”. Xilent został nominowany jako „Best Newcomer Producer” przez Drum and Bass Arena Awards w 2011 roku. Jego debiutanckie wydawnictwo „Choose Me EP”, stało się natychmiastowym hitem. Sam singiel zaliczył 15, 000 odtworzeń w mniej niż tydzień po ukazaniu się na osobistym profilu artysty w serwisie Soundcloud jednocześnie odnotowując ponad milion wyświetleń w serwisie Youtube.


Sprawdź inne wydarzenia @ Kraków

Roni Size & Youngman MC, Xilent Kraków

KARAŚ/ROGUCKI – Kraków

Nd, 05 kwietnia 2020
godz: 19:00

Roni Size & Youngman MC, Xilent Kraków

Misteria Paschalia 2020

Pn, 06 kwietnia 2020
godz: 19:00

Roni Size & Youngman MC, Xilent Kraków

Misteria Paschalia 2020

Wt, 07 kwietnia 2020
godz: 19:00