Rave or not to Rave w. Westbam

Rave or not to Rave w. Westbam

Prozak 2.0

Grają: Westbam/ DE Discox Meg

start: 2018-01-27 23:00
miejsce: Prozak 2.0 Plac Dominikański 6 Kraków Polska
Tech House
Techno
HARD times czyli zaczynamy na dobre 2018 rok! Na pierwszy, "importowy" rzut leci WESTBAM, który wystąpi w Prozaku 27 stycznia.
WESTBAM legendarny producent, świetny dj, twórca klasyków: "The roof is on fire", "Oldschool", "Agharta", "Hard Times", czy"Sunshine". Od 1992 roku pomysłodawca i organizator imprezy Mayday, do której jako Members Of Mayday stworzył wszystkie, kultowe hymny. To także On wraz z dj Motte odpowiada za kawał muzycznej historii berlińskiej Loveparade jako autor jej hymnów. 27 stycznia, w klubie Prozak 2.0 Westbam wystąpi ze swoim nowym i starym materiałem dokładając cegiełkę do cyklu "RAVE OR NOT TO RAVE" czyli historii muzyki elektronicznej!

DJ's:

Westbam/ DE
Discox
Meg

Wejście: 30/ 40 PLN
http://www.biletomat.pl/muzyka-klubowa/rave-or-not-to-rave-w-westbam-6185/

Michael Mayer uważa go za jednego z najlepszych dj's, bo kto mógłby równać się doświadczeniem i wiedzą muzyczną z djem, który gra od 1983 roku i który tworzył HISTORIĘ elektroniki. Starsi bywalcy imprez, pamiętający czasy berlińskiego Love Parade, czy pierwszych imprez Mayday z sentymentem słuchają jego produkcji, a jest w czym wybierać ...

Jego pierwsze produkcje ukazały się w 1987 r. nakładem wytwórni Low Spirit, założonej w 1986 r. wspólnie z bratem i przyjaciółmi. Był to etap w którym tworzył muzykę w stylu classic house, new beat. W 1991 roku roku odbyła się pierwsza impreza z cyklu Mayday, której był inicjatorem i twórcą hymnów do tego wydarzenia, które od 1993 r. były wydawane jako projekt – Members Of Mayday.
Największą sławę i rozgłos Westbamowi przyniósł rok 1996. Na rynku ukazał się jego nowy singiel "Terminator" oraz "Born to Bang". Oba utwory prezentowały zupełnie nowy rodzaj muzyki techno. Od 1997 roku Westbam wspólnie z Dr. Motte każdego roku wydawali single-hymny do Love Parade. "Sunshine" – hymn Love Porade ’97 dotarł do 5 pozycji zestawienia najlepiej sprzedających się singli w Niemczech.
Dużą popularność zyskał także jego solowy singiel "Hard Times", a płyta "We’ll Never Stop Living this Way" doczekała się kilku reedycji, uzupełnionych o kolejne przeboje wylansowane przez WestBama "Agharta" oraz "Beatbox Rocker".
1999 rok to kolejny projekt WestBama gdzie tworzył pod pseudonimem Mr. X wraz z raperem/DJ – Afrika Islam’a ( pod pseudonimem Mr. Y ). Longplay
o nazwie "New World Order", a zwłaszcza tytułowy kawałek, bazujący na beacie z "Blue Monday" grupy New Order zyskał dużą popularność w Europie.

Obecnie artysta ma już ponad 50 lat, ale dalej wie co to dobre brzmienie udawadniając to ostatnio swoim remixem numeru "Sato Sato" grupy DAF.


Komentarze

Chcesz dodać komentarz? Zaloguj się lub zarejestruj jeśli nie posiadasz jeszcze własnego konta.

Skojarzenia

pomoc
zamknij

Bądź częścią imprezy i podziel się muzyką!
Co chciałbyś usłyszeć na tej imprezie?
Dowiedz się więcej | FAQ

Wklej i słuchaj!
Wklej linka z SoundCloud, YouTube lub Muno.pl.

Polecamy: Kraków

Zdjęcia

zobacz wszystkie zdjęcia

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.