Otake Records Night

Clubbing
Deep house House Techno

Sobota, 14 marca 2015
godz: 22:00

INQbator Klub

ul. Dworcowa 2, Katowice

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

About -> „Otake to wspólny projekt stworzony przez Piotra Bejnara i Michała Piotrowskiego.
“Otake Polske walczyłem” to słowa Lecha Wałęsy wypowiedziane po upadku komunizmu w Polsce.
Ta niefortunna wypowiedź z błędem językowym tym bardziej utkwiła w świadomości dalszych przemian dając do zrozumienia,
że prosty, zwykły człowiek może tak wiele. Wierzymy, że mamy wystarczająco zdolnych polskich artystów.
Naszym celem jest ich promowanie oraz stworzenie grupy przyjaciół z całego świata, wspierających się zarówno muzycznie jak i życiowo. Solidaryzujmy się w dążeniu do spełniania muzycznych marzeń.”

www.otakerecords.pl/
www.facebook.com/otakerecords
www.soundcloud.com/otakerecords

Wystąpią:

Main Floor: house / techno

Chmara ( Otake Rec. / C&C Bookings ) – Live!
Piotr Bejnar ( Otake Rec. / C&C Bookings )
diffriend ( Otake Rec. )
Feelaz ( Otake Rec. / Vinylgate )

Bar Floor: deep-house / old school / funky

Jacob Larsen aka Kmass ( Mniam )
Basteq ( Komora Rec )

. . .

Chmara – Producent/Muzyk. Aktywnie działający w obszarach muzyki elektronicznej i improwizowanej.
W swojej produkcji muzycznej wykorzystuje materiały autorskie znajdujące zastosowanie w gatunkach, które okreslić mozna jako: organic dub techno, deep house, jednak oscylują one równiez wokół różnych odmian popu, który stał sie niejednokrotnie trzonem koncepcyjnym w produkowanych piosenkach.
Dotychczas współtworzył m.in z: Marcin Czubala, Kari Amirian, Novika, Oszibarack, Tomasz Sroczyński, Marek Pospieszalski, Qba Janicki, Stefan Węgłowski.
Na stałe uczestniczy w projektach Tirvyous Wagon oraz Kondensator przepływu, gdzie promuje scene eksperymentalną/ improwizowaną z którą związany jest dzięki klubowi MOZG. Od 2013r występuje sam wykonując autorskie live acty z wykorzystaniem wokalu. Jest również twórcą muzyki do teaserow i spotow telewizyjnych

www.facebook.com/chmarachmara
www.soundcloud.com/bartlomiej

Piotr Bejnar – Producent, live-performer, dj, dźwiękowiec, założyciel Otake Records. Zdecydowanie jedna z najbardziej ekscentrycznych postaci polskiej sceny klubowej. Już jako 16 latek (wtedy był jego debiut w klubie) zainteresował się matematycznym rozkładem utworów muzycznych. Jako live performer eksperymetuje z różnorodnymi nowotorskimi technikami grania na żywo. Występy na żywo w wykonaniu Piotra Bejnara to niezbyt typowy live. To żywa improwizacja, do udziału w której Piotr zaprasza publiczność, a ta w efekcie często generuje dzwięki razem z nim.

Pomysł grania w interakcji z publiką narodził się przypadkiem. Podczas jednej z imprez Piotr nie miał miejsca na położenie swojego sprzętu wiec zagrał trzymajπc go w rekach. Od tamtej pory przyjaciele okrzyknęli go nazwami typu: ” DJ Modern Talking”, „Unstopable Korg Rider” czy „Czarodziej z krainy KORG”. Pomysł ewoluował, Piotr często zmienia swoje techniki grania zależnie od profilu imprezy. Czasami minimalizuje swój setup i gra live’y trzymając sampler w rekach, jednocześnie tańcząc z ludźmi na parkiecie. Na większych imprezach synchronizuje wiele urządzeńgrając przeważnie stacjonarnie chociaż nigdy nie wiadomo co zrobi Piotr Bejnar. Wielokrotnie grał live act’y z parkietu mając tylko iPhone’a w ręku, który drogą Wi Fi obsługiwał komunikaty MIDI dzięki czemu mógł ‚incognito’ grać muzykę jednocześnie tańcząc na parkiecie wśród ludzi. Ta interaktywność buduje napięcie na parkiecie i zaciera granice pomiędzy artystą a publicznością, czego Bejnar jest wielkim zwolennikiem. Punkt przełomowy w karierze Piotra to rok 2006, kiedy jego pomysł z nietypowymi live actami zaczął być popularny w Polsce.

Dwa lata później wydaje swoją pierwszą płytę „Ty Jesteś Melodyman” dla kanadyjksiej wytwórni Open Concept Recordings. W 2010 udzwiękawia całoroczną ramówkę do TVP KULTURA oraz wydaje drugą płytę „Faces in Water”, która zamyka współpracę z Open Concept. Rok później w 2011 po występie z Dapayk’iem zaczyna nagrywać dla jego wytwórni Mo’s Ferry Prod. co owocuje płytą „Janusz EP”. W tym samym roku nagrywa z Jackiem Tworkowskim płytę dla Night Drive Music pod nazwą „2 Stupid Gods”. 2012 to kolejna płyta dla Mo’s Ferry Prod. zatytułowana „Cracow Fight”. Do 2014 wydaje jeszcze kilka remixów. W 2014 Piotr nagrywa remix dla Dapayk & Padberg oraz otwiera swoją własną wytwórnię „Otake
Records” (www.otakerecords.pl), w której jako płytę inauguracyjną wydaje singiel „She’s Crazy”. Każdy kto choć raz widział Piotra na pewno zgodzi się ze stwierdzeniem, iż jest to wyjątkowa postać w świecie muzyki elektronicznej. Jest wielkim miłośnikiem Jazzu i Snookera.

www.facebook.com/piotrbejnarfanpage
www.soundcloud.com/piotr_bejnar
www.discogs.com/artist/1139578-Piotr-Bejnar

Diffriend – Wychowanek lubelskiego klubu Soundbar. Do tej pory rezydent cyklu I ♥ Soundbar i lubelskiego Domu Kultury.
Finalista polskiego mixoff Burn Studios Residency 2013 z Carlem Craig’iem i Sethem Troxler’em.
Support lub ziom dla gwiazd i artystów takich jak Brodinski, Gesaffelstein, Forrest., LetKolben, Marcin Czubala, Kuba Sojka, Tobias Manou, Optymist, Astroschwarz, Boy Division, Selvy, Nikola Waters, The Phantom czy Kixnare. Gość na falach Czwórki w audycji BE4 Aleksandra Kubaczewskiego (Juniore).

www.mixcloud.com/ysoloud/
www.facebook.com/diffriend

Start 22:00 | Koniec 6:00 | Wejście: 10/15zł [przed/po23]
INQbator club | KATOWICE ul. DworcowaSprawdź inne wydarzenia @ Katowice

Otake Records Night Katowice

P23: Catz ‚N Dogz

Pt, 24 stycznia 2020
godz: 22:00

Otake Records Night Katowice

P23: FJAAK Live

Pt, 31 stycznia 2020
godz: 22:00

Otake Records Night Katowice

SiXa | bRave grls vs. Walentynki

Pt, 14 lutego 2020
godz: 22:00