FESTIWAL ARS CAMERALIS – Dillon

Koncerty
FESTIWAL ARS CAMERALIS – Dillon

Środa, 13 listopada 2019
godz: 19:00

Kinoteatr Rialto

Św. Jana 24, Katowice

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

 

XXVIII FESTIWAL ARS CAMERALIS
DILLON

„Jej śpiew jest niewiarygodnie perfekcyjny, a co najważniejsze, bardzo szczery. Ona ma to coś, lubię ją za to. Na pewno ma przed sobą świetlaną przyszłość” – DJ Koze
Dominique Dillon de Byington to złote dziecko alternatywnego popu. Miała zaledwie 19 lat, kiedy nagrała swoje pierwsze piosenki na głos i fortepian – Tip Tapping czy Thirteen Thirtyfive. Utwory zostały wyświetlone kilkadziesiąt milionów razy na kanale Youtube, co otworzyło artystce drogę do profesjonalnej kariery.
Przyczyną tak błyskotliwego sukcesu Dillon jest przede wszystkim jej wyraźny, nieco ekscentryczny i dziecięcy głos, porównywany przez krytyków do Kate Bush i Björk. Nie stroni od popowej wokalizy – niemiecki magazyn „Musikexpress” określił jej utwory mianem chanson-pop – której towarzyszy również inspiracja R&B i oszczędne, niekiedy hipnotyzujące elektroniczne tło. Całość sprawdza się szczególnie podczas koncertów na żywo, których Dillon ma za sobą tysiące.
Artystka urodziła się w Brazylii, ale jako dziecko wyemigrowała z mamą do niemieckiej Kolonii, gdzie ukończyła anglojęzyczną szkołę. Po swoich internetowych sukcesach wydała pierwszy singiel i dołączyła do zespołu Jolly Goods, któremu towarzyszyła podczas pierwszej trasy koncertowej. W tym samym czasie przeprowadziła się do artystycznego Berlina, gdzie nagrała dla słynnego elektronicznego labelu BPitch Control swój debiutancki album „This Silence Kills”, w międzyczasie studiując fotografię. Dziś na koncie ma już cztery albumy, a w maju ukazała się jej najnowsza EP-ka zatytułowana” When breathing feels like drowning”.
Źródła: materiały promocyjne, Berlinerfestspiele.de

Szczegóły na:
www.arscameralisfestiwal.pl
www.cameralis.art.pl
www.facebook.com/cameralis

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!


Kup Bilety

Biletomat.pl
25 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Sprawdź inne wydarzenia @ Katowice

FESTIWAL ARS CAMERALIS – Dillon Katowice

Ólafur Arnalds w NOSPR

Pn, 18 listopada 2019
godz: 20:00

FESTIWAL ARS CAMERALIS – Dillon Katowice

P23: Black Sun Empire

Pt, 22 listopada 2019
godz: 22:00

FESTIWAL ARS CAMERALIS – Dillon Katowice

Kamp! w P23 – 23.11 / Live Tour

Sb, 23 listopada 2019
godz: 22:00