XLNT Funk Night Out: Beats Friendly

Clubbing

Sobota, 24 stycznia 2009
godz: 21:00

Desdemona

ul. Antoniego Abrahama 37, Gdynia

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Nazwa cyklu imprez XLNT Night Out przynajmniej na jedną noc zostanie wzbogacona o dodatkowy człon, którym będzie słowo Funk, a to wszystko za sprawą gościa, którego zaprosiliśmy. Osobą tą będzie przedstawicielka płci pięknej oraz kolektywu Beats Friendly – Gama. Jej ostatni występ w sopockim Soho prawie dwa lata temu do dzisiaj wspominany jest jako jedna z najlepszych funkowych imprez, jakie się tam kiedykolwiek odbyły.

Mimo, że funk w naszym kraju, a w szczególności w klubach, nie jest tak popularny jak inne gatunki muzyczne, postanowiliśmy połączyć siły i zaprezentować wam jego nowe oblicze. James Brown i George Clinton pozostają inspiracją, jednak muzyka nie stoi w miejscu – ewoluuje razem z ludźmi; wybuchowa mieszanka połamanych bitów napędzanych siłą elektroniki, kojący odgłos obracającej się płyty winylowej i szereg różnego rodzaju instrumentów tworzących prawdziwy klimat składają się na Nu Funk – gatunek, który powoli zyskuje coraz większe uznanie na świecie i nieśmiało wkracza na polską scenę muzyczną.

XLNT Funk Night Out to nasza propozycja dla tych, którzy funk czują i kochają, dla tych, którzy lubią połamane old skoolowe bity, a także dla wszystkich, którzy są otwarci na nowe wyzwania muzyczne. Obok Gamy, zaprezentują swoją selekcję muzyczną oraz umiejętności miksowania trójmiejscy Dj’e: wytrwały promotor funkowych brzmień w naszych trzech miastach Cez14, rezydujący w sopockiej Papryce duet grająco-skreczujący Dr Funkenstein, nowy gdański nabytek hiphopowy, skreczujący do zdarcia igieł, DJ OJaJebie w funkowym wydaniu oraz organizator tego przedsięwzięcia z ramienia XLNT Crew i producent funk breakowy, reprezentujący grecką wytwórnię Timewarp Music, BMD.

Muza: nu funk, funky breaks, broken beats, nu jazz, rare grooves, mash ups, hip hop funk

GAMA (Beats Friendly)
Jedna z niewielu kobiet za konsoletą, której bliskie są brzmienia ciepłe i bujające. Winylowy szał rozpoczął się u niej w roku 2003. Interesuje się głównie brzmieniami należącymi do gatunków: nujazz, downtempo oraz hip hop i nusoul; w trakcie imprezy z jej udziałem możemy usłyszeć energetyczne, funkujące brzmienia: breakbeat, broken beat oraz drumnbass. W swojej selekcji nie kieruje się jednak tym, co jest aktualnie popularne; najważniejsze dla niej jest stworzenie ciepłego klimatu tak, aby wydobyć z ludzi naturalną, spontaniczną zabawę. Do tej pory zdążyła zagrać z takimi sławami elektronicznej sceny jak: Jazzanova, Dorfmeister, Daniel Wang, A Guy Called Gerard, Haaksman, Daniel W Best. Na stałe związana z kolektywem BEats Friendly. Jest także recenzentką płyt w magazynie muzycznym Lajf.Sprawdź inne wydarzenia @ Gdynia

XLNT Funk Night Out: Beats Friendly Gdynia

Open’er Festival 2020

Śr, 01 lipca 2020
godz: 15:00