MAGNETIC V – Festiwal Nowych Form Przekazu

Clubbing

Niedziela, 08 kwietnia 2012
godz: 21:00

Mózg

ul. Gdańska 10, Bydgoszcz

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Snow Designers, Fundacja Plateaux oraz klub Mózg przedstawiają:
MAGNETIC V – Festiwal Nowych Form Przekazu
Festiwal współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz
http://www.youtube.com/watch?v=9a4587IqWYI
http://www.youtube.com/watch?v=wGEMcLDjRBU&feature=related
Po ponad 3-letniej przerwie MAGNETIC powraca do Bydgoszczy jako – Festiwal Nowych Form Przekazu. Okres wyciszenia dla Snow Designers zaowocował zupełnie nowym podejściem do eventu oraz rozwinięciem jego koncepcji o bogatsze doznania, szczególnie w sferze wizualnej. Współorganizatorem eventu jest Fundacja PLATEAUX, dodatkowo wydarznie odbędzie się w nowym miejscu… miejscu, którego przedstawiać nie trzeba – klub Mózg.
W naszym rozumieniu, nowe formy przekazu to kontrolowany w czasie rzeczywistym proces tworzenia sygnału audiowizualnego lub też wykorzystanie nowych technologii w pełnym wymiarze czy zakresie, po to aby uzyskać kontrolę czy też wpłynąć na ludzkie emocje. Obrazy audioreaktywne, mapping, materiały 3d to wszystko będzie można zobaczyć 8.ego kwietnia.
Obraz plus dźwięk.
Inspiracje muzyczne Snow Designers sięgają początku lat 90-tych. W tym okresie TECHNO oznaczało inne podejście do życia. Był to sposób rozumienia świata, inny punkt widzenia. Muzyka TECHNO dostarczała niepisaną wiadomość i była formą komunikacji pomiędzy różnymi społecznościami, kompletnie niezależna od wszelkich form czy sposobów podziału.
Festiwal Magnetic nie zamyka się jednak tylko na jeden styl muzyczny, podczas eventu doświadczycie takich gatunków jak:
techno, minimal, drum’n’bass, dubstep, experimental, electronica.
Sam event będzie podzielony na 3 sceny:
MAIN STAGE:
DJ FEELAZ /extension electronic music/
ADAT showcase /adisquo + kanter + nikon, snowdesigners/
MONOKL live act /dr after + gniewas, snowdesigners/
DJ AYAKO MORI /snowdesigners, Japan/
DJ SYNTAX ERROR /snork enterprises, feinwerk, Germany)
DJ YANG /snowdesigners/
VJ: NIKON + ADISQUO
ALTERNATIVE STAGE:
DJ SEB BRANDT
DJ ESMONITESSO /plateaux/
CHMARAWINTER /pets records, your mama’s friend/
DJ LU /oaktopus/
URBAN STAGE:
DJ PZG /DobreBity.pl/
DJ DUBSKNIT /DobreBity.pl/
DJ SCREWBALL /Heavy Artillery Rec./
DJ K1LLA
VJ Tomush
Syntax Error
W terminologii komputerowej syntax error odnosi się do błędu w składni sekwencji znaków, które miały zostać napisane w danym języku programowania. Christian Schachta – człowiek, który stoi za wytwórniami Feinwerk, Snork Enterprises and Relax 2000, znany jest również jako Syntax Error.
Rozpoczynał swoją karierę od ugruntowania swojej pozycji na scenie zachodniej części Niemiec jeszcze w latach 90’tych. Początkowo pod wpływem takich gatunków jak Psychedelic Trance and Drum ‚n’ Bass, po wizycie w legendarnym klubie Tresor w Berlinie doświadczył pełnego zafascynowania abstrakcyjnym brzmieniem techno.
W 2004 powstał label na którym pojawiły się projekty: Paradroid, Aphorism Tag-Team oraz produkce samego Christian‘a. Label szybko zwrócił uwagę takich postaci jak Mark Hawkins, Bill Youngman i Neil Landstrumm.
W 2006 Christian założył wytwórnię Snork Enterprises, aby rozpowrzechniać nowe brzmienie charakteryzujące się głębokim i chybotliwym bassem, ostrym werblem, barwą tonów FM, głeboką stopą basową i zaskakującą perkusją.
Poza tym Christian wydał swój materiał na wielu vinylowych wydawnictwach dla Snork Enterprises, Relax2000, Feinwerk, Bombtrap, Kugelbox i Growth Recordings, z remiksami takich postaci jak Cristian Vogel, Dave Tarrida, Radio Slave czy Tobias Schmidt.
ADAT
ADAT to projekt audiowizualny, który powstał na łączach internetowych w założeniu łączący dj set z live act’em, stopniowo ewoluował do bardziej zaawansowanej formy. Skrzyżowanie dwóch form przekazu w jeden intensywny strumień obrazu i dźwięku.
Zapoczątkowany w 2009 roku, obecnie przerodził się w coś świeższego i dynamiczniejszego niż jego protoplast. Wzbogacony o digitalowe i analogowe źródła tworzy nowy rodzaj audio-wizualizacji niosący minimalistyczne przeslanie.
ADAT to profesjonalny format, ktory został zastąpiony przez komputery i digitalowe stanowiska pracy zaabsorbowana idea na projekt łączaca idee i tchnologie przekazu.
Projekt to kolaboracja: Jaroslaw Krawczewski (kanter) dj, promotor, członek projektu snowdesigners oraz Adrian Kondratowicz (adisquo) artista, freelancer 3d, programista, producent muzyczny członek projektu snowdesigners.
CHMARA WINTER
CHMARA WINTER to muzyczny tandem Barłomieja Chmary i Krzysztofa Wintera. Razem w muzyczno-producenckim formacie Chmara Winter łączą idee : sound making music maschine with no compromise. Jednym z najważnieszych argumentów w projekcie CHW jest proces nagrywania dźwięków i ich procesu przekształcania. Źródłem inspiracji w muzyce duetu Chmara Winter jest wszystko co jest w stanie wydobyć dźwięk. Finalny mix to fala egzekucji podejmowanych decyzji – audio spectrum duetu Chmara Winter.
Chmara – kompozytor, aranżer, producent muzyczny, gitarzysta, wokalista & music explorer. Aktywnie działający w obszarach muzyki współczesnej, improwizowanej i eksperymentalnej. Absolwent Szkoły Muzycznej w Bydgoszczy w klasie gitary klasycznej. W swojej dotychczasowej karierze współpracował z wieloma artystami o szerokim zakresie świadomości muzycznej co bez wątpienia nadało sens i trajektorie dalszej twórczości Bartłomieja. Grał i współtworzył m.in z: Alias Free Trio, Popo, George Dorn Screams, Marcin Czubala, Sławomir & Kuba Janicki, Tomasz Pawlicki, Marek Pospieszalski i wiele innych.
Winter – multimedia producent, dj & recording artists. Absolwent inżynierii dźwięku SAE Institute w Londynie. Audio realizator tv, reżyser & producent pierwszego filmu o polskiej scenie muzyki techno. Autor muzyki do reklam i filmów. Twórca videoclipów (min. Novika&Marcin Czubala ‚Stay Close’, Soulclap ‚Lonely C’) oraz programów radiowych i telewizyjnych o tematyce muzycznej. Jako dj (od 1996) występując u boku takich artystów jak Jacek Sienkiewicz, Marcin Czubala, Catz’n’Dogz, Carl Craig, 4Hero, A Guy Called Gerald, Faze Action i wielu innych, współtworzył powstawanie niezależnej sceny muzyki elektronicznej w Polsce. Sprawdź inne wydarzenia @ Bydgoszcz