LETNIE PRANIE MÓZGU ’13

Festiwale
Electronic Instrumental

Piątek, 09 sierpnia 2013
godz: 22:00

Mózg

ul. Gdańska 10, Bydgoszcz

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Noc z 09 na 10 sierpnia będzie nocą kontrastów. Pozwoli wszystkim zaznać najbardziej rozbudowanych struktur rytmiczno-melodycznych przedstawionych w gatunku zwanym ogólnie IDM lub BRAIN DANCE, a zarazem odpłynąć w powolnych eksperymentalno-ambientowych przestrzeniach.

Głównym występem na czarnej sali tej nocy będzie audiowizualny pokaz skandynawskiego artysty DANIELA M KARLSSONA, który zaprezentuje swoje multimedialne dzieło pod tytułem RUINS. Będzie to ok. półtorej godzinny występ, do którego artysta wykonuje własną muzykę przy użyciu najróżniejszych instrumentów elektronicznych. Instrumenty te zsynchronizowane są z programem, który powoduje iż wszystkie parametry fonii definiują także odmienne parametry wizji. Dzięki temu uzyskujemy efekt 100% spójności dźwięku z obrazem. Na tej samej scenie zaprezentują się także fanatycy ogólnie rozumianej muzyki IDM choć raczej należało by ich nazwać po prostu fanatykami muzyki. LU oraz WINDOM EALRE (dawniej Trippmatic) poprowadzą dźwięki na głównej scenie z pewnością niejednokrotnie rozrywając ciało niejednego nieprzygotowanego śmiertelnika przy pomocy gęstych połamanych fraz i melodii.

Kompletnym kontrastem tego wieczoru, który ma dać wytchnienie oraz możliwość do kontemplacji doznań będzie sala kameralna, na której zaprezentują się artyści związani ze sceną ambient/experimental. Tu po raz drugi podczas tej odsłony LPM zobaczymy PRZEMYSŁAWA ETAMSKIEGO, który tym razem zaprezentuje się ze swoim solowym materiałem w wersji LIVE. U jego boku staną dwie wyśmienite postaci czyli PIOTR CISAK, który zaprezentuje się ze swoim dronowym live actem oraz ANTONIAK/NAVMORT, dj którego mieliśmy okazję słuchać w ostatni dzień zeszłorocznej edycji LPM tym razem w odsłonie ambientowej. Na tej sali będzie można położyć się i odpocząć od wszystkiego, zanurzając się w głębokim transie długich fal brzmieniowych płynnie opłukujących ciało i umysł.

Oprócz prezentacji KARLSSONA za wizualizacje podczas tego wieczoru będzie odpowiedzialny krakowski animator NO ART, który regularnie powraca do MÓZGu ze swoimi post-acidowymi wizjami.

plakatSprawdź inne wydarzenia @ Bydgoszcz

LETNIE PRANIE MÓZGU ’13 Bydgoszcz

Rakieta / Mr. Lex & Kędzior

Sb, 22 lutego 2020
godz: 22:00