Weekend Dwudziestolecia: Noc Rezydentów

Clubbing
Electronic

Sobota, 12 listopada 2016
godz: 21:00

Metro

ul. Doktor Ireny Białówny 9A, Białystok

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Dawno temu, pod białoruską granicą…

W krainie żubrów w roku 1994, w jednej z licznych piwnic przy ulicy Białówny w Białymstoku, grupa zapaleńców zakłada klub bilardowy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kręgów towarzyskich. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i jeszcze w tym samym roku bilard odchodzi w zapomnienie na rzecz działalności kulturalnej. „Plac Zabaw” to klubokawiarnia, miejsce kameralnych koncertów i spotkań. Publika miejsca zwiększa się. Europejska scena przenosi się do klubów z muzyką elektroniczną i alternatywną, a właściciele Metra przekształcają lokal w pierwszy klub muzyczny na Podlasiu.

Przez 20 lat działalności klubu usłyszeliśmy ponad 12 tysięcy występów (!), tańczyliśmy na imprezach słynnych na cały kraj: 200 KM/H, Gorączka Czwartkowej Nocy, Pompon Night, Kitsch’n’Electricity… Imprezy Technosoul, Detroit Zdrój, Recognition Rec., Audiosfery, czy Gangbangers etc. nie ustępowały jakością tym nie tylko z naszej polskiej stolicy. Dla wielu podlaskich artystów Metro było początkiem drogi artystycznej.

Każdy z nas ma swoje wspomnienia związane z tym miejscem. Tu zawarliśmy przyjaźnie na całe życie, zbieraliśmy inspiracje do działania i tworzyliśmy silną białostocką kulturę, a Karta Klubowa Metra ma dla nas większe znaczenie niż Paszport Polsatu.

Odwiedź swój klub na 20-lecie. To też Twoja rocznica. Urodzinową fetą zapowiadamy nadchodzące zmiany, by w kolejną dwudziestkę wejść z podwójną energią.

Na trzy dni świętowania złożą się:

Czwartek: Roots Vibration Soundsystem
Piątek: WIXAPOL S.A.
Sobota: Noc Rezydentów, gdzie zagrają:
– chillout: Kwik, Majki, Enjoii, Sashka, Blade, Dj kriztov
– main: divaSR, Dtekk, hE, Koola, Sandy & Yacoob, Frankee, Puzzle & Fobist

URODZINOWA LISTA FB! osoby z wydarzenia oznaczone jako „going” – do 22:00 w czwartek i sobotę WSTĘP GRATIS, po 22:00 + spoza listy – 10zł; w piątek 10 zł
Karty klubowe [M] – wjazd free w czwartek i sobotę

Wybierzcie ulubiony dzień lub wpadnijcie na wszystkie. W sobotę zaśpiewamy „sto lat” i zjemy tort.

Niech żyje muzyka!Sprawdź inne wydarzenia @ Białystok

Weekend Dwudziestolecia: Noc Rezydentów Białystok

KARAŚ/ROGUCKI – Białystok

Sb, 04 kwietnia 2020
godz: 19:00

Weekend Dwudziestolecia: Noc Rezydentów Białystok

Up To Date Festival 2020

Cz, 03 września 2020
godz: 20:00

od 269 PLN