Miloopa

Miloopa
Breaks Drum n Bass Funky Hip-Hop House
Kraj:
Polska
Miasto:
Wrocław

Polski zespół muzyczny. Grają muzykę łączącą elementy stylu drum and bass, funky, house, hip-hop i breakbeat. Skład zespołu tworzyli Natalia Lubrano (wokal), Wojtek Orszewski „Monter” (gitara, instrumenty klawiszowe, wokal), Adam Milwiwa – Baron „Barry” (trąbka, instrumenty klawiszowe), Radek Bednarz „Bond” (bas, modulacje), i Michal Muszyński (perkusja, elektroniczne beaty, VJ Spectribe).

Od początku, czyli od 2001 roku, wiązali swoją muzykę z nurtem jazzowej sceny klubowej. Pierwsze występy to swoiste jam session we wrocławskim klubie Wagon. Muzycy choć pochodzą z różnych części Polski postanowili po przypadkowym spotkaniu na improwizowanym występie założyć zespół. Nagrali pierwsze demo.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wkrótce z zespołu odszedł trębacz Adam Milwiwa, a miejsce perkusisty po Rafale Smoleniu zajął Michał Muszyński.

W 2003 roku grupa wystąpiła na koncercie inauguracyjnym Polska Jazz Festiwal w Sztokholmie obok Michała Urbaniaka i Urszuli Dudziak. Ponadto mają na swoim koncie występy na festiwalach Aspekt of Walor w 2002 roku, Globalbeat 2004, Olomouc Vysechrad Festiwal i Fuzja Dźwięku.

W 2004 roku zespół ruszył w trasę koncertową po Polsce wspólnie ze szwajcarskim perkusistą JoJo i jego nowojorskim projektem NERVE. Po trasie koncertowej grupę opuścił jeden z jego założycieli – klawiszowiec Andrzej Szajewski.

W marcu 2005 roku podobną trasę po Niemczech w ramach Europejskich Konfrontacji Muzycznych, Miloopa odbyła z zespołem Beanfield.

Formacja nagrała dwie płyty długogrające. Pierwsza z nich to „Nutrition Facts” wydana w 2005 roku. Na kolejny krążek fani musieli poczekać trzy lata. Nosi on tytuł „Unicode” i powstał przy producenckiej współpracy Roli Mosimanna, odpowiedzialnego za płyty Faith No More („Album Of The Year”), The Young Gods, The The, Björk, Smashing Pumpkins, JoJo Mayer & Nerve, Einstuerzend Neubauten, New Order czy The Swans.

Muzyka na obu krążkach łączy typową DJ-ską producencką kulturę muzyczną z akustycznym koncertowym graniem. Zespół miesza ze sobą pozornie bardzo odległe od siebie gatunki, takie jak drum and bass, funky, house, hip-hop i break-beat. W każdym utworze zespół poszerza perspektywy muzyczne i wznieca nowe doznania. Ponadto na płycie Unicode gościnnie wystąpili Tom Fronza na didgeridoo i Ganesh Anandan na instrumentach perkusyjnych – wzbogacił także płytę o gardłowy śpiew.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →