Up To Date ogłasza pierwszych artystów

wydarzenie
13 Kwie 2016 09:45

daniel Autor: daniel

 
Up To Date ogłasza pierwszych artystów

Znamy już pierwszych artystów, którzy wystąpią 23 i 24 września w Białymstoku na Up To Date Festival. Wśród nich selekcja nazwisk, która odzwierciedla charakter tego białostockiego wydarzenia.

Od 7 lat motorem festiwalu Up To Date w Białymstoku jest bezrefleksyjna miłość do muzyki jego organizatorów. Tworząc Up To Date Festival chcieliśmy, by był czymś więcej niż tylko kilkudniową imprezą, na której można posłuchać ulubionych utworów znanych artystów. Festiwalem chcemy dać okazję do ponownego przyjrzenia się muzycznym legendom, jak i spróbowania tego, co wyrosło na ich podwalinach – mówi Jędrzej Dondziło (Dtekk), dyrektor programowy Up To Date Festival, przy okazji ogłoszenia pierwszych artystów tegorocznej edycji, którymi są:

Otsochodzi - PL
Fructure - UK
Luke Vibert – UK
Reeko - ES
Annanan Live - DE
Rafael Anton Irisarri - USA
The Gods Planet - I

Up To Date Festival, oprócz pierwszej części line-upu, zdradził także część zmian, jakie zaplanowano na ten rok. Po raz pierwszy Centralny Salon Ambientu trwał będzie przez dwa festiwalowe dni. Na ambientowych scenach wystąpi m. in. ogłoszony dziś Rafael Anton Irisarri.

- Wokół mamy wystarczając dużo niewyszukanej muzyki. Podążając jej torem nie wytworzymy nowych, kulturowo atrakcyjnych inspiracji, a jedynie powielimy stare schematy. Ich utrwalanie utrzymywałoby naszych odbiorców w roli biernego konsumenta kultury. Tworząc nowe konteksty i pokazując inne drogi dajemy możliwość poznania innych twórców i stania się aktywnym uczestnikiem kultury – dodaje Jędrzej Dondziło.

Sprzedaż biletów na Up To Date Festival ruszy 10.05.2016 za pośrednictwem Biletomat.pl.Źródło: materiały prasowe