Tuxedo - Tuxedo - What It's All About EP

25 Lip 2011 10:52

artysta: Tuxedo
wytwórnia: Sentence Records
gatunek: Progressive House
kraj: Polska
ocena: 4/5
data wydania: 22 lip 2011

Autor: daniel

Ocena muno: 4/5

Utwory

01. What It's All About

02. Girls Of The Night

Sentence Records nie należy do labeli, które co kilka tygodni zasypują sklepy kolejnymi release'ami. Nowe pozycje w katalogu pojawiają się dość rzadko, przez co możemy wnioskować, iż każda jest dokładnie przemyślana i dopracowana.

Za najnowszą odpowiada pochodzący z Trójmiasta Tuxedo, którego przygoda z produkcją muzyki rozpoczęła się ponad 10 lat temu. Zatem jak doświadczenie przekłada się na jakość muzyki?

"What It's All About" nie pozostawia wątpliwości, iż w wypadku Tuxedo umiejętności są wprost proporcjonalne do ilości czasu spędzonego przy DAW'ach. Utwór posiada wszystkie cechy, za które kochamy prawdziwy progressive, dokładnie taki jaki jeszcze kilka lat temu serwował choćby Desyn Masiello.

Pierwszy plan stanowią wyraźny bassline oraz prosta, płynąca melodia. Nie zapomniano jednak o bogatych tłach, tak ważnych w klasycznym ujęciu progressive. Rewelacyjny utwór do którego na pewno często będę wracał.

Za sprawą "Girls Of The Night" pozostajemy przy unoszącej melodyjności, jednak łatwo doszukać się tu wielu zapożyczeń z techno jak m.in. masywny bas czy dość agresywne synthy w środku utworu. Ciekawa aranżacja z pewnością jest plusem, jednak całość wypada gorzej niż tytułowy utwór.

Sentence po raz kolejny nie zawodzi. Kilkumiesięczna przerwa w wydawaniu zaowocowała materiałem, który bez wątpienia wynagradza nam długi okres oczekiwania. Polecam!


STR007 - Tuxedo - What It's All About by SentenceRecords


Komentarze

worm18 worm18 #1 Śr 10 sier 2011 11:36:27

tytuł 'what it's all about' mówi sam za siebie... przyjemny pływak to fakt!

Chcesz dodać komentarz? Zaloguj się lub zarejestruj jeśli nie posiadasz jeszcze własnego konta.

Najnowsze recenzje

Najwyżej oceniane

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.