Boya Chile - Boya Chile - Love Groove EP

30 Lip 2013 15:41

artysta: Boya Chile
wytwórnia: Kolour
gatunek: Deep house
kraj: USA
ocena: 3/5
data wydania: 21 czerw 2013

Autor: Pavelo

Ocena muno: 3/5

Utwory

01. Love Groove

02. The Moment

Za pośrednictwem labelu Kolour Recordings, który wydawał m.in. KiNKa, Irona Curtisa czy Pol_ON, letnimi kawałkami częstuje nas duet Boya Chile. Na EPkę ‘Love Groove’ weszły dwa numery – tytułowy oraz ‘The Moment’ – oba utrzymane są w zwolnionej stylistyce oscylującej w granicach 110bpm i reprezentują deepowe brzmienie house spod znaku nieskrępowanego bujania i kiwania głową.

To ładne, zbliżone do siebie kompozycje, w których na pierwszy plan wysunięte są proste, ale ciepłe klawisze budujące rozmarzony klimat. Nieśpieszny beat balansujący na granicy lenistwa i nieśmiałych podrygów, potęguje przyjaźnie senne wrażenie. Nic nie zaskakuje, żaden cykający czy charczący efekt nie psuje atmosfery, a całość utrzymuje się daleko poza obecnym trendem ładowania w elektronikę całego przekroju gatunkowego, jaki istnieje. Fajnym urozmaiceniem są pocięte wokale powrzucane na tyle delikatnie, że idealnie zgrywają się z resztą, tworząc po prostu przyjemną melodię.

To poprawna EPka i w zasadzie niczym nadzwyczajnym nie wybija się z szeregu innych tego typu numerów. Ale przyjemnie jej posłuchać i choć nie zagłębiałem się wcześniej szczególnie w dokonania duetu, muszę przyznać, że to wydawnictwo narobiło mi smaka na coś długogrającego. Jeśli panowie planowaliby wydać longplaya utrzymanego w takich klimatach jak EPka ‘Love Groove’, byłoby to niezłym uzupełnieniem wakacyjnych playlist w wielu odtwarzaczach. Z jednym tylko zastrzeżeniem – nadmiar lenistwa też nie jest wskazany…

Tekst: Paweł WójcickiKomentarze

Chcesz dodać komentarz? Zaloguj się lub zarejestruj jeśli nie posiadasz jeszcze własnego konta.

Najnowsze recenzje

Najwyżej oceniane

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.