10 największych freaków sceny elektronicznej

news
11 Sty 2018 10:50

 

 
10 największych freaków sceny elektronicznej

Wśród śmiertelnie poważnych artystów, jak np. didżeje techno, którym uśmiech mógłby zniszczyć zdjęcie prasowe, jest cały ogrom muzyków, którzy z dystansem podchodzą do swojej sztuki. Totalne freaki ubarwiające scenę od lat. W zestawieniu nie brakuje polskich projektów. Zobacz nasz top 10!

Pharoah Chromium - projekt muzyczny niemiecko-palestyńskiego artysty, który określa swoją muzykę jako "mutant-psych" i "ethno-doom". Jego występy w złotej masce to "dziwny kosmiczny rytuał, w którym miesza elektroniczne brzmienia z dźwiękami fletu".
Otto Von Schirach - artysta z niemiecko-kubanskimi korzeniami, uprawiający fuzję afro-kubańskich brzmień z Miami bassem i hip hopem. Twierdzi, że to jego babcia uprawiająca białą magię sprawiła, że zaczął interesować się wszystkim co dziwne i niezwykłe.
Anklepants - australijski muzyk i wokalista, który odnajduje się w całym przekroju muzyki elektronicznej. Jego znak rozpoznawczy to elektroniczna, falliczna maska.
The Syntetic aka Miszcz Pawarotti/Człowiek Widmo - polski artysta łączący w swoich pieśniach muzykę m.in. Jean-Michel Jarre'a, Paula van Dyka czy Kombi z surrealistycznymi tekstami o niewidzialnym templariuszu, nagim Chopinie czy wielkim Carlito z klasyka gangsterskiego kina "Życie Carlita" (w duecie z Kazikiem Staszewskim).
Jake The Rapper - dj, raper i producent muzyczny mieszkający w Berlinie. Podchodzi do siebie z dystansem, co widać w jego teledyskach. Regularnie pojawia się w najlepszych klubach stolicy Niemiec. Zdarza mu się... szczekać podczas setów.
Ceephax Acid Crew - Andy Jenkinson to brat Squarepushera i jedna z najbardziej kolorowych postaci na scenie muzyki elektronicznej. Na występy zabiera m.in. Rolanda TR-909, TR-707 i TB-303 oraz jeden z tureckich swetrów ze swojej pokaźnej kolekcji. Jego acidowe występy na żywo to nie improwizacja, to czysty chaos.
Aphex Twin - tej postaci właściwie nie trzeba przedstawiać. Richard D. James wynosi elektronikę na wyżyny ekscentryzmu i psychodelii. Jeśli za młodu trafiłeś na teledysk do 'Rubber Johnny' czy "Come to Daddy" to z pewnością zafundowałeś sobie kilka nieprzespanych nocy.
Goa Gil - hipis pochodzący z USA, który pomimo 60 lat na karku, rozkręca psy-trancowe imprezy jak mało kto!
Władysław "Gudonis" Komendarek - jeden z pionierów polskiej muzyki elektronicznej, a zarazem jedna z najbardziej ekscentrycznych postaci. Szalone instalacje na głowie, szalone marzenia - Władysław chciałby wystąpić kiedyś w kosmosie.
RSS B0YS - najbardziej intrygujący i tajemniczy duet polskiej sceny techno. W swojej muzyce kładą duży nacisk na sekcje perkusyjną i zawsze występują w serwetach na głowie. Nikt nie zna ich tożsamości, a o sobie mówią "W DNT BLV N HP | TH T00TH 0F TH FTR | N00W | 00 FLY | Y00R00B B0TH | HDDN".


Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.