MUNOLUDY 2015 - Odkrycie Roku Polska

news
02 Kwie 2016 17:00

Tagi: munoludy 2015

 
MUNOLUDY 2015 - Odkrycie Roku Polska

Oto dziesiątka niezwykłych artystów, inicjatyw i miejsc, które w 2015 roku mocno wkroczyły na polską scenę muzyczną i które Waszym zdaniem zasłużyły na szczególne wyróżnienie.

Plebiscyt MUNOLUDY to coroczne podsumowanie działań polskich promotorów, organizatorów imprez i festiwali, właścicieli klubów i artystów. To Wasze głosy zdecydowały do kogo trafiły statuetki i jak kształtuje się ranking najpopularniejszych przedstawicieli branży klubowej i festiwalowej w naszym kraju.

To kolejny rok, w którym pobiliśmy rekord frekwencji! Łącznie w plebiscycie MUNOLUDY 2015 oddano 35 279 głosów! Dziękujemy Wam za ogromne zaufanie! To dzięki Waszym głosom ranking MUNOLUDY 2015 staje się najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o faktycznym stanie polskiej sceny klubowej i festiwalowej!

Przed Wami zestawienie dziesięciu najciekawszych odkryć roku 2015:

MUNOLUDY 2015 - ODKRYCIE ROKU POLSKA


10. MIN tMartyna Kubicz ma za sobą bardzo udany rok. Wystąpiła praktycznie w każdym liczącym się klubie w naszym kraju, supportowała GusGus podczas polskiej trasy koncertowej i zaznaczyła swoją obecność w line-upie Open'era. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny rok!

9. SYNYSyny - polski, hip-hopowy projekt, który połączył swoją muzyką fanów rapu i brudnej elektroniki. Ich debiutancka płyta "Orient" zaoferowała nam coś nowego i rozeszła się szerokim echem po różnych środowiskach muzycznych w naszym kraju. O Synach było też głośno na niejednym festiwalu. Gratulujemy!

8. NOYSW naszym plebiscycie nie uszedł Waszej uwadze nowy artystyczny projekt Anny Sudy, producentki znanej szerzej jako An On Bast i wokalisty Daniela Kaźmierczaka. Artyści poznali się przypadkiem na prywatce i zaczęli tworzyć razem przestrzenią elektronikę, downtempo i post-dubstep. Gratulujemy miejsca w dziesiątce odkryć roku!

7. KORTEZMuzyk był bezsprzecznie jednym z największych muzycznych odkryć 2015 roku. Album "Bumerang", ze szlagierem "Zostań", który nie schodził z radiowych list, odniósł wielki sukces. Nie zapomnieliście o intrygującej i szczerej muzyce Korteza podczas naszego głosowania. Gratulujemy!

6. INSTYTUTPo ponad 10 latach, kultowy Instytut Energetyki powrócił! Imprezy, które wychowały całe pokolenie rejwerów ożyły na polskiej scenie, za sprawą tej samej agencji, która wyniosła to miejsce do rangi legendy lata temu. Gratulujemy powrotu i miejsca wśród najciekawszych odkryć 2015 roku!

5. TACO HEMINGWAYW ubiegłym roku o nikim nie było tak głośno, jak o Taco Hemingway'u. "Trójkąt Warszawski" trafił w serca młodego pokolenia fanów rapu i zapewnił mu występy na wielu polskich festiwalach oraz wyprzedane koncerty. Gratulujemy!

4. NARRENHAUSWeterani krakowskiej sceny, Roger, Gest oraz Phil Jensky, w 2015 roku założyli kolektyw, prawdziwy dom wariatów. Narrenhaus swoją wizję house i techno prezentowali m.in. podczas festiwalu Audioriver, w polskich klubach czy w Polskim Radiu Czwórka. Nie uszło to Waszej uwadze - Narrenhaus ląduje w pierwszej dziesiątce odkryć ubiegłego roku!

3. KLUB OCZYKlub z hukiem wpadł na poznańską scenę pod koniec 2014 roku. W 2015 takimi bookingami jak m.in. Blawan, Xhin, Xosar udowodnił, że trzeba się z nim liczyć. Dobre nagłośnienie, ciekawa przestrzeń i powiew świeżości na klubowym rynku spowodował, że przyznaliście 3 pozycję w kategorii Odkrycie Roku klubowi Oczy. Gratulujemy!

2. STEVE NASH & TURNTABLE ORCHESTRATen niezwykle nowatorski projekt, łączący muzykę klasyczną i turntablism, zajął drugie miejsce w naszym zestawieniu! Steve Nash i 9 najlepszych hip-hopowych didżejów w naszym kraju w śmiały sposób łączą dwa odległe muzyczne światy. Gratulujemy!

1. RYSY


Wybraliście Rysy na muzyczne odkrycie roku 2015! Płyta "Traveler", świetny teledysk do "The Fib" oraz klubowe i festiwalowe występy w całej Polsce przesądziły o zwycięstwie! Wielkie brawa dla odkrycia i zarazem najciekawszego debiutu minionego roku!

Zobacz również

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.