MUNOLUDY 2015 - Muno.pl Podcast Roku Polska

news
02 Kwie 2016 17:02

Tagi: munoludy 2015

 
MUNOLUDY 2015 - Muno.pl Podcast Roku Polska

Czas na poznanie autora najlepszego Muno.pl Podcast 2015 roku. Kto stworzył mix, który nie schodził z Waszych playlist przez ostatnie miesiące?

Plebiscyt MUNOLUDY to coroczne podsumowanie działań polskich promotorów, organizatorów imprez i festiwali, właścicieli klubów i artystów. To Wasze głosy zdecydowały do kogo trafiły statuetki i jak kształtuje się ranking najpopularniejszych przedstawicieli branży klubowej i festiwalowej w naszym kraju.

To kolejny rok, w którym pobiliśmy rekord frekwencji! Łącznie w plebiscycie MUNOLUDY 2015 oddano 35 279 głosów! Dziękujemy Wam za ogromne zaufanie! To dzięki Waszym głosom ranking MUNOLUDY 2015 staje się najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o faktycznym stanie polskiej sceny klubowej i festiwalowej!

Przed Wami zestawienie pięciu najlepszych polskich Muno.pl Podcast 2015:

MUNOLUDY 2015 - MUNO.PL PODCAST ROKU POLSKA 2015


10. Muno.pl Podcast 79 - Chino
Zestawienie zamyka Artur Oleś aka Chino. Pochodzący z Katowic, a mieszkający w Krakowie producent nagrał dla nas live act, w którym chciał dać nam namiastkę tego, co dzieje się podczas jego występów w klubach. "Zależało mi, aby miał charakter moich klubowych live’ów. Do standardowego setupu dołączyłem mojego starego TR-707, wybrałem kilka nowszych patternów, które nadają się do przesłuchania w domowych warunkach i nagrałem za jednym podejściem, bez dodatkowej edycji."

9. Muno.pl Podcast 86 - 3am Boyz
Pozycja numer dziewięć to eklektyczny, bassowy miks od 3AM BOYZ. Artyści nie chcieli zdradzić szczegółów dotyczących okoliczności nagrania miksu, czy zawartym w nim intencji. Niech muzyka przemówi sama za siebie.

8. Muno.pl Podcast 80 - OneWay
W pierwszej dziesiątce najlepszych podcastów znalazło się także miejsce dla drum'n'bassu. Miks zyskał Wasze uznanie, mimo lekkich problemów technicznych podczas nagrywania: "sprzęt czasem nie chciał z nami współpracować i nawet wygaszacz ekranu lekko "zaburzył" nagrywanie podcastu. Słychać to w pewnym momencie..."

7. Muno.pl Podcast 94 - Sin
Kolejny wyróżniony miks należy do Sina. Jeden z najlepszych DJ-ów techno w Polsce stworzył "swego rodzaju hołd dla Andy'ego Stotta, którego uważam za jednego z najbardziej niekonwencjonalnych producentów. Przez tempo i klimat jego utworów nie mam zbytnio okazji grać go w klubach, dlatego cieszę się, że udało mi wkomponować jego produkcje w ten podcast. Jest oczywiście ambient - i ten płynący i ten niespokojny, jest również stopa 4x4."

6. Muno.pl Podcast 84 - Deas
Drugą połowę najlepszych podcastów ubiegłego roku otwiera krakowski DJ i producent Deas. Jak sam stwierdził, "ten miks to zbiór nagrań, które mi się podobają, zawarłem też w nim swoje przedpremierowe nagrania, które ukażą się na KMS i BUSH."

5. Muno.pl Podcast 78 - Pete Grace

Numer pięć na naszej liście najlepszych podcastów to mix Pete Grace'a. Poznański DJ o przygotowanym miksie powiedział: "odzwierciedla on emocje, których obecnie poszukuje w muzyce i którymi chcę dzielić się z ludźmi".


4. Muno.pl Podcast 88 - Bokka
Czwarte miejsce przypadło miksowi, za którym stoi tajemniczy zespół BOKKA. Na pytanie o to co przygotowali, padła obszerna odpowiedź: "Spróbowaliśmy spakować nasze muzyczne inspiracje w 60 minut. To nie było łatwe zadanie, zwłaszcza, że jest nas pięcioro, więc każdemu przypadło w udziale jedynie 12 minut. Każde z nas słucha trochę innej muzyki, więc może być co najmniej zaskakująco. Jest tam też mały prezent od nas w postaci niepublikowanego remixu “Town Of Strangers” autorstwa Low Ratio. Mamy nadzieję, że Wam się spodoba".


3. Muno.pl Podcast 93 - Rysy
Brązowy medal trafia do duetu Rysy! Artyści zapowiadali swój miks jako "taneczne szaleństwo na styku popu i awangardy" i jak widać, to połączenie przypadło do gustu naszym czytelnikom.


2. Muno.pl Podcast 85 - Tom Palash
Autorem drugiego najlepszego Waszym zdaniem miksu jest poznański DJ i producent, Tom Palash. Tomek określił swój podcast czterema słowami: "mrocznie, dynamicznie, głęboko, emocjonalnie".


1. Muno.pl Podcast 89 - Catz 'n Dogz
Gratulujemy Catz 'n Dogz! To właśnie ich podcast najbardziej przypadł Wam do gustu w 2015 roku! A co powiedzieli o miksie autorzy? "Bardzo się przyłożyliśmy do tego zajęcia, kupiliśmy specjalnie parę winyli do zdigitalizowania oraz niektórych editów nigdzie indziej nie graliśmy i nie można ich nigdzie znaleźć. Jak robimy podcast, to staramy się używać jak najwięcej ekskluzywnych utworów, bo w dobie Shazama trzeba się naprawdę nagimnastykować, by być oryginalnym"

Zobacz również

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.