MUNOLUDY 2015 - Artysta / Zespół Roku Polska

news
02 Kwie 2016 17:05

Tagi: munoludy 2015

 
MUNOLUDY 2015 - Artysta / Zespół Roku Polska

W ogromną radością przedstawiamy dwudziestkę najciekawszych artystów i zespołów na polskiej scenie A.D. 2015, w tym zdobywcę statuetki MUNOLUDY 2015!

Plebiscyt MUNOLUDY to coroczne podsumowanie działań polskich promotorów, organizatorów imprez i festiwali, właścicieli klubów i artystów. To Wasze głosy zdecydowały do kogo trafiły statuetki i jak kształtuje się ranking najpopularniejszych przedstawicieli branży klubowej i festiwalowej w naszym kraju.

To kolejny rok, w którym pobiliśmy rekord frekwencji! Łącznie w plebiscycie MUNOLUDY 2015 oddano 35 279 głosów! Dziękujemy Wam za ogromne zaufanie! To dzięki Waszym głosom ranking MUNOLUDY 2015 staje się najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o faktycznym stanie polskiej sceny klubowej i festiwalowej!

Przed Wami zestawienie dwudziestu najlepszych artystów i zespołów roku 2015:

MUNOLUDY 2015 - ARTYSTA / ZESPÓŁ ROKU POLSKA


20. Oxford Drama


19. Król


18. Zimowa


17. Stara Rzeka


16. Daniel Bloom


15. Pablopavo


14. Patrick The Pan


13. MIN t


12. Syny


11. Kortez


10. MikromusicPierwszą dziesiątkę notowania otwiera grupa Mikromusic. Artyści w 2015 roku promowali swój album pełny melancholii i humoru, zatytułowany "Matki i żony", na zorganizowanej z rozmachem trasie koncertowej. Gratulujemy!

9. Smolik / KevFoxDuet dwóch wielkich indywidualności i przyjaciół w 2015 roku wreszcie doczekał się wspólnego krążka. Album zatytułowany po prostu "Smolik / Kev Fox" odniósł sukces, a artyści uplasowali się wysoko w naszym zestawieniu. Czekamy na efekty dalszej współpracy oraz składamy gratulacje!

8. HV / NoonDuet, który połączył fanów hip-hopu i elektroniki, w 2015 roku dalej świętował sukcesy ich pierwszej płyty. Hatti Vatti i Noon prezentowali wspólny materiał w całej Polsce, a pod koniec roku wydali prawdziwą gratkę dla swoich fanów. Krążek "Versions" z instrumentalami HV/Noon był długo wyczekiwaną pozycją. Gratulujemy miejsca w pierwszej dziesiątce!

7. MarikaPolska piosenkarka zmieniła nieco styl i w 2015 roku zwróciła się w stronę lekkiej elektroniki, dzięki czemu album "Marta Kosakowska" odniósł niemały sukces. Głos Mariki i ciekawe kolaboracje z m.in. Gooralem czy XXANAXX sprawiły, że nasi czytelnicy umieścili ją w pierwszej dziesiątce najciekawszych artystów ubiegłego roku. Gratulacje!

6. BaaschKolejny artysta z albumowym debiutem w pierwszej dziesiątce! Nasi czytelnicy nie zapomnieli o płycie Baascha "Corridors", która była jedną z najciekawszych pozycji polskiej wytwórni Nextpop w ubiegłym roku. Gratulujemy szóstego miejsca!

5. BokkaW pierwszej piątce naszego zestawienia nie mogło zabraknąć tajemniczych artystów z zespołu Bokka. Muzycy mają za sobą świetny rok, w którym premierę miał ich drugi album „Don’t Kiss And Tell”. Pełne energii koncerty dały przepustkę do grona najlepszych artystów minionego roku.

4. Kamp!Również zespół Kamp!, numer 4 w naszym zestawieniu, może pochwalić się ciekawym krążkiem w 2015 roku. Album "Orneta" wraz z zimową trasą koncertową potwierdziły wysoką pozycję bandu na polskiej scenie. Gratulacje!

3. RysyProjekt Łukasza Stachurko i Wojtka Urbańskigo zawiódł w ubiegłym roku! Ich debiutancki album "Traveler", z letnim szlagierem "Przyjmij Brak" (z gościnnym udziałem Justyny Święs i Piotra Zioły), zadecydował o wysokiej popularności w naszym plebiscycie. Czekamy na kolejne albumy i gratulujemy!

2. The DumplingsJustyna Święs i Kuba Karaś w 2015 roku spełnili oczekiwania swoich fanów! Po świetnie przyjętym debiutanckim krążku, artyści wydali drugą płytę - "Sea You Later", która utrzymała wysoki poziom. Album i trasa koncertowa okazały się prawdziwym sukcesem, a nasi czytelnicy umiescili duet na drugim stopniu podium. Gratulujemy!

1. Taco Hemingway


Taco Hemingway prawdopodobnie był najgłośniejszym nazwiskiem na polskim muzyki rynku muzycznym w 2015 roku. Trafiające do młodych ludzi teksty z albumu "Trójkąt Warszawski" zaowocowały wyprzedanymi koncertami w największych polskich klubach. Bardzo proszę, statuetka MUNOLUDY 2015 i tytuł ARTYSTA/ZESPOŁ ROKU 2015 trafiają w ręce Taco Hemingway'a!

Zobacz również

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.