MUNOLUDY 2012 - Festiwal Roku Polska!

 
MUNOLUDY 2012 - Festiwal Roku Polska!

W 2012 roku oferta festiwalowa w naszym kraju była bogata, ale który z festiwali okazał się najlepszy i zdobył statuetkę MUNOLUDA?

W głosowaniu MUNOLUDY 2012 zaszły pewne zmiany w stosunku do roku ubiegłego. Pojawiły się nowe kategorie, a główną uwagę skupiliśmy na polskiej scenie muzyki klubowej i festiwalowej. Powodów jest wiele, lecz najważniejszy jest ten, iż pragnęliśmy wyłonić najciekawszych przedstawicieli i najsolidniejszych promotorów naszego kraju i nagrodzić ich za trud włożony w rozwój polskiego rynku klubowego.

Na początku postawiliśmy sobie cel - pobić zeszłoroczny wynik 13 481 głosów, tak aby plebiscyt MUNOLUDY 2012 był jak najdokładniejszym i najlepszym odwzorowaniem tego, co aktualnie dzieje się na naszej polskiej sceny klubowej. Nie zawiedliście - w tym roku oddano 19 357 głosów!

Czas więc na rozstrzygnięcia. Przed Wami 10 nalepszych festiwali 2012 roku.

MUNOLUDY 2012 - FESTIWAL ROKU POLSKA


10. SELEKTOR FESTIVAL / KRAKÓW
9. OFF FESTIVAL / KATOWICE
8. UNSOUND FESTIVAL / KRAKÓW
7. FREEFORMFESTIVAL / WARSZAWA
6. ORANGE WARSAW FESTIVAL / WARSZAWA


5. LET IT ROLL OPEN AIR / ZALEW NAKŁO CHECHŁO
4. TAURON NOWA MUZYKA / KATOWICE
3. HEINEKEN OPEN'ER FESTIVAL / GDYNIA
2. ORIGINAL SOURCE UP TO DATE / BIAŁYSTOK1. AUDIORIVER FESTIVAL / PŁOCK


Jak silną pozycję ma Audioriver na polskim rynku muzyki elektronicznej, niech świadczą chociażby liczby - w roku ubiegłym AR zyskał 46 % głosów, w tym niewiele mniej bo aż 40%. Czy oznacza to, że płocki festiwal traci swych fanów? Nic bardziej mylnego - w tegorocznym plebiscycie wzięło udział prawie 6 tysięcy osób więcej, co oznacza że AR zdobył największą ilość głosów spośród nominowanych we wszystkich kategoriach. To absolutny fenomen! Choć konkurencja osiąga coraz lepsze rezulataty, wydaje się, że pozycja AR w roku 2012 pozostała niezachwiana. Gratulujemy drugiej z rzędu wygranej i z niecierpliwością czekamy na 2013! Do zobaczenia na plaży!

Zobacz również

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.