MUNOLUDY 2011 - Festiwal Roku EUROPA!

 
MUNOLUDY 2011 - Festiwal Roku EUROPA!

Coraz więcej z Was wybiera się do naszych europejskich sąsiadów, by poczuć klimat festiwalowego szaleństwa. Poznajcie zwycięzcę w kategorii Festiwal Roku Europa w naszym plebiscycie MUNOLUDY 2011.

Jako, że to pierwsza edycja plebiscytu MUNOLUDY, tym bardziej zależało nam na stworzeniu rzetelnego rankingu w świecie polskiej muzyki klubowej i festiwalowej.

Dziękujemy za Wasze mocne wsparcie - jak zwykle nie zawiedliście. Świadczy o tym zarówno ilość oddanych głosów, jak i zainteresowanie i promocja ze strony nominowanych kandydatów jak i mediów (o naszym plebiscycie można było przeczytać na głownej stronie Wirtualnej Polski i w wielu innych magazynach i gazetach).

W sumie oddano 13 i pół tysiąca (13 481) głosów w 7 kategoriach!!! Czas więc na rozstrzygnięcia.

MUNOLUDY 2011 - FESTIWAL ROKU EUROPA


1. SONAR - Barcelona, Hiszpania


SONAR to jeden ze znaków rozpoznawczych stolicy Katalonii. Odbywający się w czerwcu każdego roku festiwal, ściąga rzesze klubowiczów z całego świata, w tym również coraz więcej spragnionych najlepszej elektroniki Polaków. Panujący tam klimat, atmosfera miasta, oraz imprezy z największymi nazwiskami światowej sceny na każdym kroku sprawiły, iż event ten został Waszymi głosami wybrany jako najlepszy europejski festiwal. Z dumą, na ręce organizatorów składamy statuetkę MUNOLUDA 2011

2. TIME WARP 2011 - Mannheim, Niemcy


"Tutaj po prostu wszystko jest najlepsze" - pisze redaktor Chałupa, w relacji dla Muno.pl z tegorocznego Time Warp - "W Maimarkthalle spotkaliśmy wszystko co najlepsze – line-up, nagłośnienie, organizację – perfekcja w tym co robi Cosmopop widoczna była na każdym kroku." Obfity w największe gwiazdy festiwal Time Warp zyskuje również w Waszych głosach. Gratulujemy miejsca nr 2!

3. MELT! Festival 2011 - Ferropolis, Niemcy


Ubiegłoroczny Melt w opiniach wielu wizytujących w Ferropolis Polaków był jednym z najlepszych. "Melt Festival tworzy wokół siebie specyficzną społeczność, własne środowisko, tutaj chodzi głównie o pewną formę ekspresji i ucieczkę od rzeczywistości. Zupełnie nie dziwi coroczny sold-out, drugiego takiego festiwalu po prostu nie ma." - cyatat z naszej relacji z tegorocznego Melt! Festival potwierdzacie liczbą głosów oddanych na ten nietuzinkowy event. Gratulujemy miejsca nr 3!

4. AWAKENINGS Festival 2011 - Amsterdam, Holandia


Bilety na ubiegłoroczny event wyprzedały się na ponad 3 miesiące przed rozpoczęciem imprezy! Nie ma się co dziwić, wystarczy spojrzeć na line up, który zawierał prawie wszystkie najważniejsze nazwiska współczesnej muzyki techno i house. Jedna z największych tego typu imprez w Holandii przyciągnęła swą magią również Was. Gratulujemy miejsca 4.

5. I LOVE TECHNO 2011 - Flanders Expo Centre, Belgia


I Love Techno odbyło się 12 listopada 2011, tradycyjnie już w Flanders Expo w Gent. Była to 16. edycja tego wydarzenia. Na imprezie swoje sety zaprezentowali nie tylko artyści kojarzeni ze sceną techno, lecz także najważniejsi reprezentanci sceny dubstep. Zatem oprócz stałych gwiazd festiwalu jak: Carl Craig, Paul Kalkbrenner, Laurent Garnier, Len Faki, Agoria, Brodinski, usłyszeliśmy również sety w wykonaniu Skreama, Bengi, Flux Paviliona czy też Drop the Lime. To właśnie I Love Techno zdobywa miejsce 5 w Waszym podsumowaniu najlepszych europejskich festiwali 2011. Gratulujemy!

6. SZIGET Festival - Węgry

7. SOUTH WEST FOUR 2011 - London, Wielka Brytania

8. EXIT Festival 2011 - Petrovaradin Fortress, Serbia

9. MONEGROS Festival 2011 - Monegros Desert, Hiszpania

10. HIDEOUT Festival - Zrce Beach, Chorwacja


Zobacz również

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.