Muzyka
 

Konstantin (Giegling) odpowiada na seksistowskie oskarżenia

news
22 Czerw 2017 14:59

 

 
Konstantin (Giegling) odpowiada na seksistowskie oskarżenia

"Kobiety są zazwyczaj gorsze w djingu niż mężczyźni" - czy tak uważa współzałożyciel jednej z najciekawszych wytwórni dzisiejszej elektroniki? Po burzy w sieci pojawiła się odpowiedź Konstatnina w tej sprawie.

Niedawno w niemieckim magazynie Groove pojawił się artykuł, który zawierał kontrowersyjne wypowiedzi jednego z szefów wytwórni Giegling. W tekście label jest przedstawiony jako zamknięty, męski krąg, a sam Konstatnin miał powiedzieć, że uważa za niesprawiedliwe mocne promowanie kobiet w świecie elektroniki, a w jego opinii zazwyczaj są gorsze na scenie od mężczyzn. Tłumaczenie fragmentu z języka niemieckiego na angielski możecie znaleźć TUTAJ.

W sieci zawrzało, Konstantin został zasypany oskarżeniami o seksizm i szowinizm. Dzisiejszego popołudnia artysta wysłał do mediów poniższe oświadczenie.

Jest mi bardzo przykro z powodu słów, które został wydrukowane. Te słowa nie są bezpośrednim cytatem i w mojej opinii mijają się z prawdą. Tak właściwie to nauczyłem się grać od mojej przyjaciółki Sarah i oczywiście nie uważam, że kobiety są gorszymi djami od mężczyzn. Całkowicie żałuję tego, co zostało powiedziane w tej prywatniej rozmowie z dziennikarką, która nie wyczuła mojego złośliwego poczucia humoru i mojego zwyczaju podejmowania przeciwnych stanowisk w celu zakwestionowania ludzi, nawet jeśli czasem to wykracza poza moją opinię. To co zostało napisane, nie odzwierciedla mojej opinii, ani tego, co inni ludzie z wytwórni kiedykolwiek by powiedzieli czy czuli. Akceptuję stanowisko dziennikarki w sprawie "boy's club". Ale my chcemy, żeby kobiety były zaangażowane w nasze działania i zawsze staraliśmy się je angażować.

Wśród głosów artystów, jednym z najdonośniejszych w tej sprawie okazał się The Black Madonny. Artystka twierdzi, że w zeszłym tygodniu rozmawiała z Konstantinem, a ten miał powiedzieć: "jesteś feministką? Możliwe, że nie będziesz chciała być w moim pobliżu. Jestem szowinistą", a oświadczenie Konstatnina nazwała "stosem wyraźnych, fałszywych i przewidywalnych kłamstw". Tweety The Black Madonny możecie śledzić TUTAJ.

Skojarzenia

pomoc
zamknij

Podziel się muzyką! Jaki utwór lub set kojarzy Ci się z tym newsem?
Stwórz z nami muzyczną playlistę i słuchaj propozycji innych czytelników!
Dowiedz się więcej | FAQ

Wklej i słuchaj!
Wklej linka z SoundCloud, YouTube lub Muno.pl.

Ostatnie newsy

pokaż więcej

Hot newsy

z ostatnich 30 dni

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.