Högni (ex GusGus) nagrał solową płytę. Dziś premiera, w grudniu koncerty w Polsce

zapowiedzi
20 Paź 2017 11:10

Tagi: hogni gusgus

 
Högni (ex GusGus) nagrał solową płytę. Dziś premiera, w grudniu koncerty w Polsce

Högni, frontman indie rockowego zespołu Hjaltalín i były członek legendarnej formacji GusGus wydał dziś debiutancki album pt. "Two Trains", na którym eksploruje eksperymentalną elektronikę i ambient.

Tytuł płyty, "Two Trains", odnosi do dwóch lokomotyw Minør i Pionér, które służyły na Islandii w latach 1913-1917 podczas budowy portu w Reykjavíku. Po ukończeniu pracy z maszyn już nigdy nie korzystano, były to też jedyne pociągi, które kiedykolwiek przemierzały islandzki krajobraz. To była inspiracja dla artysty, jak i metafora jego osobistych przeżyć.

Muzyka na Two Trains jest odbiciem okresu w moim życiu, w którym zderzyłem się z moim własnym ja i poczułem obojętność między tym co osobiste, a uniwersalne, absolutną świadomością nieświadomości życia - tłumaczy Högni.

Płyta właśnie pojawiła się w sprzedaży.Högni w grudniu przyjdzie do Polski na 3 koncerty, które odbędą się w KatowicachWarszawiePoznaniu. Wystąpi z trio, a na scenie towarzyszyć mu będzie także inny ex-członek GusGus - President Bongo.


07.12 - Högni - Rialto - Katowice


***

08.12 - Högni - Kulturalna - Warszawa


***

10.12 - Högni - Scena na Piętrze - Poznań

***

Högni - Two Trains [Erased Tapes]

Data wydania: 20.10.2017


Tracklista:

01. Anda∂u
02. Shed Your Skin
03. Komdu Me∂
04. Crash
05. Drag∂u Mig
06. Óve∂urssky
07. Break Up
08. Moon Pitcher
09. Parallel
10. Enn Næ∂a Or∂

Zobacz również

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.