Dax J skazany na rok więzienia!

news
07 Kwie 2017 11:55

Tagi: dax j

 
Dax J skazany na rok więzienia!

Po występie na Orbit Festival, jeden z klubów został zamknięty, jego manager aresztowany, a artyście grożono śmiercią... Wszystko przez użycie sampla nawołującego do muzułmańskiej modlitwy. Zapadł już wyrok sądu w tej sprawie.

Brytyjski didżej i producent Dax J w ubiegłym tygodniu występował w Tunezji podczas festiwalu Orbit. Artysta znany ze swoich hipnotycznych setów i produkcji podczas występu użył sampla z muzułmańskim śpiewem, nawołującym do modlitwy.

Władze muzułmańskiego kraju zareagowały natychmiast. Klub El Guitone, w którym występował Dax został zamknięty, manager kubu aresztowany, a artysta został zmuszony do ukrycia swojego fanpage'a na Facebooku z powodu licznych gróźb śmiercią.

Brytyjczyk został oskrażony o "naruszenie moralności publicznej" i tunezyjski sąd wymierzył karę roku pozbawienia wolności. Jednak Dax J opuścił kraj zanim procedury sądowe dobiegły końca.

Zarówno włodarze festiwalu, jak i artysta, przeprosili za zaistniałą sytuacje. Dax J podkreślał, że chciał nikogo urazić.

Zobacz również

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.