'Nowa planeta' na Burning Man

news
12 Lip 2018 13:03

Tagi: burning man

 
'Nowa planeta' na Burning Man

Sprawdź co na tegoroczną edycję przygotowali organizatorzy jednego z najbardziej niesamowitych festiwali naświecie - Burning Man

Burning Man to jeden z najbardziej niesamowitych festiwali świata, który odbywa się co roku na pustyni Black Rock w Nevadzie. Impreza słynie z zapierających dech w piersiach instalacji artystycznych. W tym roku główną atrakcją ma być projekt "The Orb" autorstwa przez Bjarke Ingelsa i Jakoba Lange.


The Orb reprezentuje ziemię w skali 1:500 000. Ogromna kula ma mieć 30 metrów średnicy i unosić się na 32 metrowym maszcie.

"ORB to lustro dla miłośników naszej planety - odzwierciedla mijający dzień, rozwijające się życie i inne dzieła sztuki pod nim. To nowa planeta dla fanów science fition, drogowskaz dla podróżników czy po prostu wielka dyskotekowa kula dla tych, którzy kochają dobrą zabawę!" - tłumaczą projektanci.

Artyści zebrali już środki na materiały aby ją wykonać jak i na pracę: ponad 1000 godzin spawania i 1500 szycia. Teraz jeszcze potrzebują 50 tysięcy dolarów aby bezpiecznie przetransportować projekt na teren festiwalu. Tę inicjatywę możecie wesprzeć TUTAJ.

Zobacz również

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.