Muzyka
 

Sprzęt Bose wie o Tobie więcej niż powinien?

news
21 Kwie 2017 10:32

Tagi: bose

 
Sprzęt Bose wie o Tobie więcej niż powinien?

Popularny producent sprzętu audio jest posądzony o śledzenie swoich użytkowników oraz sprzedawanie pozyskanych informacji firmom trzecim.

Sprawa dotyczy użytkowników słuchawek oraz głośników bezprzewodowych marki Bose, którzy korzystali z mobilnej aplikacji Connect, służącej do sterowania nimi. Według Kyle'a Zaka z Chicago, program ten zbiera informacje na temat tego, co słucha użytkownik. Następnie firma Bose podobno sprzedawała te dane firmom trzecim, m.in. Segment.io, oczywiście bez wiedzy i zgody użytkowników.

Kyle Zak wytoczył sprawę marce Bose i żąda od niej 5 milionów dolarów zadośćuczynienia. Ludzie powinni czuć się niekomfortowo z tego typu praktykami. Zakładają oni słuchawki na głowę, ponieważ myślą, że jest to prywatne doświadczenie, a dzielą się informacjami, których nie chcą udostępniać - tłumaczy.

Bose w opublikowanym na Facebooku oświadczeniu zarzeka się, że nie zbiera żadnych danych pozwalających na identyfikację konkretnego użytkownika, ani ich nie sprzedaje. Sprawę rozstrzygnie Sąd Federalny w stanie Illinois.

Skojarzenia

pomoc
zamknij

Podziel się muzyką! Jaki utwór lub set kojarzy Ci się z tym newsem?
Stwórz z nami muzyczną playlistę i słuchaj propozycji innych czytelników!
Dowiedz się więcej | FAQ

Wklej i słuchaj!
Wklej linka z SoundCloud, YouTube lub Muno.pl.

Ostatnie newsy

pokaż więcej

Hot newsy

z ostatnich 30 dni

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.