Aula Artis

Aula Artis

Lokalizacja i dane kontaktowe

Miasto:
Poznań
Adres:
ul. Generała Tadeusza Kutrzeby 10

Opis klubu Aula Artis

Aula Artis zainaugurowała swoją działalność w listopadzie 2010 roku. Jest jedną z największych w Poznaniu sal koncertowo-konferencyjnych wyposażonych w najwyższej jakości sprzęt multimedialny, nagłośnieniowy, oświetleniowy, wyposażenie translacyjne (symultana do 2 języków) oraz częściowo mobilną widownię o zmiennej geometrii, która pomieści od 470 do 600 gości. Przestronne foyer z zapleczem bufetowym gwarantuje możliwość zorganizowanie bankietu, a dodatkowe pomieszczenia na zapleczu sceny – garderoby oraz pokoje wypoczynkowe, mogą być doskonałym miejscem kameralnych spotkań artystów i ich gości.

Aula Artis, poza swoją funkcją dydaktyczną, jest miejscem realizacji śmiałych projektów kulturalno-artystycznych, międzynarodowych konferencji naukowych oraz spotkań z wielkimi świata nauki, kultury, polityki i mediów. Stale gościć tu będzie Polski Teatr Tańca, Teatr Polonia Krystyny Jandy, Teatr STU Krzysztofa Jasińskiego. Aula Artis otworzyła swoje przestrzenie także na inicjatywy studenckie i szkolne. Odbywają się tu m.in. projekcje Dyskusyjnego Klubu Filmowego Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa „Filmokrąg”, Festiwal Szkolnych Zespołów Muzycznych czy konkursy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Istotnym przedmiotem działania Auli Artis jest inspirowanie i wspomaganie poznańskich inicjatyw kulturalnych; w naszym repertuarze znalazły się m.in. spektakle Festiwalu Teatralnego MALTA, projekty Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Kobiet No Women No Art, Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator, współorganizowanego przez A. P. Kaczmarka Festiwalu Filmowego Transatlantyk, koncerty przeglądu prezentującego wielkie dziedzictwo chicagowskiego jazzu MADE IN CHICAGO oraz Międzynarodowego Festiwalu Flamenco.

Poza współpracą z organizacjami pożytku publicznego w ramach realizacji projektów artystycznych i społecznych naszą ambicją jest kreowanie własnej oferty imprez kulturalnych tj. Festiwalu Małych Form Teatralnych i prezentującego najnowsze nurty muzyczne projektu BEST NEW MUSIC.

Zapraszamy do współpracy amatorów, profesjonalistów, studentów, mieszkańców Poznania i gości naszego miasta.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

 

Opis techniczny:

1. Budynek i foyer Aula Artis: fasada budynku i foyer

Aula Artis zlokalizowana jest w nowym budynku należącym do Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Jest nowoczesnym obiektem zaprojektowanym z myślą o wystawianiu spektakli teatralnych, organizacji koncertów, seansów filmowych oraz realizacji wykładów i sympozjów. Foyer Auli jest miejscem przystosowanym do organizacji bankietów (zaplecze cateringowe) oraz wystaw, które towarzyszą imprezom kulturalnym. Mieści również szatnię przeznaczoną do obsługi 700 widzów.

2. Widownia
Widownia w standardowym ustawieniu może wraz z miejscami na balkonach pomieścić 467 widzów. Ta liczba może być powiększona o ok. 200 miejsc, dzięki elementom widowni mobilnej i dodatkowym miejscom siedzącym ustawianym na proscenium. Aula jest klimatyzowana i posiada własny system do tłumaczeń symultanicznych, z osprzętem dla 200 uczestników. Ekran o wymiarach 6x7m wraz z projektorem o jasności 10 000 ANSI pozwala na organizację projekcji filmowych.

3. Scena, oświetlenie, nagłośnienie szerokości).
Dodatkową powierzchnię stanowi proscenium o powierzchni (20m szerokości i 4m głębokości). Na wyposażeniu auli pozostaje ponad 40 reflektorów: profilowych, spotlight, PAR itp. (szczegółowa specyfikacja poniżej). Scena wyposażona jest w 15 sztankietów o standardowej długości 11 m (z możliwością przedłużenia na potrzeby podwieszenia kulis) i nośności na poziomie 150 kg. Dodatkowo do podwieszenia dekoracji i oświetlenia można wykorzystać pomosty techniczne. Aula jest także wyposażona w system nagłośnieniowy, pozwalający na realizację dźwięku na potrzeby spektakli teatralnych i koncertów (szczegółowa specyfikacja poniżej).
Istnieje możliwość odzielenia przestrzeni scenicznej od widowni ścianą dźwiękoszczelną, co pozwala na zaaranżowanie regularnej przestrzeni na potrzeby kameralnych wydarzeń teatralnych i muzycznych.

4. Zaplecze
Obiekt został zaprojektowany z myślą o komfortowych warunkach pracy artystów i obsługi technicznej. Bezpośredni wjazd pojazdów ciężarowych do kieszeni scenicznej ułatwia transport sprzętu i dekoracji. Do dyspozycji pozostaje przyłącze prądu 63A (trójfazowe) i kilka gniazd 230V. Docelowo obiekt posiadać będzie dodatkowe gniazdo 125A. Obiekt wyposażony jest w trzy komfortowe garderoby wyposażone w toalety i prysznice. Dzięki ulokowaniu auli w murach uczelni istnieje możliwość skorzystania z licznych nowoczesnych sal wykładowych na potrzeby spotkań towarzyszących wydarzeniom kulturalnym: konferencji prasowych, paneli dyskusyjnych itp.

 

5. Szczegółowa specyfikacja sprzętu

Konsoleta do sterowania oświetlenia Spark 4D/LX

Nagłośnienie
Nagłośnienie frontalne widowni: cztery kolumny Nova VS15 (podwieszone na ścianie frontowej po obu stronach okna scenicznego, po dwie sztuki na stronę), cztery kolumny basowe Nova VS 18 (postawione pod systemem frontowym na posadzce, po dwie sztuki na stronę)
Dodatkowe nagłośnienie przestrzeni widowni i balkonu: cztery kolumny Nova VS 8 (kolumny podwieszone na bocznych ścianach widowni), cztery kolumny Nova VS 8 (kolumny powieszone nad balkonem)
Nagłośnienie sceny: cztery kolumny Nova VS 15M, dodatkowo cztery kolumny Nova VS 8. Kolumny te mogą służyć jako odsłuchy podłogowe lub – umiejscowione na statywie – jako zestaw frontowy lub sidefill.

Sterowanie oraz wzmocnienie:

system do sterowania DBX DrRack 260 (dwa wejścia, sześć wyjść kontrola DSP)
sześć końcówek mocy Nova X2000 1050 (Watt)
mixer audio Yamaha LS9 -32 -cyfrowy 32 wejść/16 wyjść XLR
mixer audio A&H Zed 14
pyta wraz ze stage box (połączenie realizatorki i sceny, z możliwością wpięcia 48 linii audio – 32 tory wejściowe i 16 powrotów
trzy mikrofony bezprzewodowe Sennheiser EW145G3
spliter antenowy ASA1.(do podziału pomiędzy trzema odbiornikami)
dwie anteny nadawczo – odbiorcza A1031-U


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →