Prins Thomas & Dj Fett Burger x Northern Disco Lights

Prins Thomas & Dj Fett Burger x Northern Disco Lights

Jasna 1

Grają: Prins Thomas, Dj Fett Burger, SLG, Artur8, Maciek Sienkiewicz, Qbs, Kovvalsky

start: 2017-11-17 23:00
miejsce: Jasna 1 ul. Jasna 1 Warszawa Polska
wstęp: 30
Electronic
House
Techno
Pierwszy polski pokaz filmu "Northern Disco Lights” odbędzie się 17 listopada na Jasna 1 !

Po pokazie będzie można sprawdzić w praktyce i z pierwszej ręki, jak wygląda obecna kondycja norweskiej sceny kosmicznego disco.

zagrają :
Prins Thomas (Internasjonal)
Dj Fett Burger (Sex Tags Mania)
SLG (Studio Barnhus)
Artur8 (KING of KONG)
Maciek Sienkiewicz (Father And Son Records And Tapes)
Qbs (dype)
Kovvalsky (Jasna 1)
____________________________________________

Prins Thomas - świeżo przed wydaniem swojego piątego już albumu (tym razem nakładem swojej nowej wytwórni Prins Thomas Musikk), a tuż po nowym, przebojowym singlu dla Smalltown Supersound.

DJ Fett Burger - reprezentant najmłodszego pokolenia norweskich producentów, prowadzący równie popularną, co konsekwentnie trzymającą wysoki poziom wytwórnię @Sex Tags UFO, DJ Fett Burger.

“Nu disco”, “space disco”, “cosmic disco” - to tylko niektóre z określeń muzyki, która od końca lat 90 zawojowała scenę taneczną Europy.

Niezwykła, bogata, a jednak nieodparcie taneczna fuzja klasycznego disco, muzyki house, eksperymentalnej elektroniki i krautrocka narodziła się w jednym z najmniej oczywistych w kontekście nieskrępowanej zabawy krajów Europy - Norwegii, do tego w położonym na dalekiej północy Tromso. Co sprawiło, że pomimo chłodu, surowego klimatu i polarnych nocy powstała scena kipiąca energią, ciepłem i afirmującym rozkosze życia przekazem?

Przygotowywany przez długie lata, wielokrotnie nagradzany dokument “Northern Disco Lights - The Rise and Rise of Norwegian Dance Music” to fascynująca opowieść o fenomenie, który w szczególny sposób rozświetlił parkiety klubów na całym świecie zwiewnymi kolorami zorzy polarnej, tym razem pulsującej w rytm euforycznej muzyki.

O genezie i rozkwicie norweskiej sceny muzyki tanecznej opowiadają pionierzy - Geir Jenssen (Biosphere), Rune Lindbaek, Annie, DJ Strangefruit czy Bjorn Torske - oraz największe gwiazdy - Lindstrom, Todd Terje czy Prins Thomas, jak również wierni fani - Bill Brewster, Idjut Boys czy Bryan Ferry.
____________________________________________
START : 23:00
TAX : 30 zł

Partnery wydarzenia: Music Norway, K-Mag, Going, Porcys, Side-One, CJG, Asfalt


Komentarze

Chcesz dodać komentarz? Zaloguj się lub zarejestruj jeśli nie posiadasz jeszcze własnego konta.

Skojarzenia

pomoc
zamknij

Bądź częścią imprezy i podziel się muzyką!
Co chciałbyś usłyszeć na tej imprezie?
Dowiedz się więcej | FAQ

Wklej i słuchaj!
Wklej linka z SoundCloud, YouTube lub Muno.pl.

Polecamy: Warszawa

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.