Koncert The Prodigy

Koncert The Prodigy

Torwar

Grają: The Prodigy

start: 2010-05-22 20:00
miejsce: Torwar ul. Łazienkowska 6A Warszawa Polska
wstęp: 160 zł - siedzące strefa I do 19 marca, - 170 zł siedzące strefa I od 20 marca, - 140 zł siedzące strefa II do 19 marca, 150 zł siedzące strefa II od 20 marca, 120 zł stojące płyta do 19 marca, 130 zł stojące płyta od 20 marca, 500 zł VIP

Kultowy i legendarny brytyjski zespół tworzący elektroniczną muzykę klubową. Nieprzerwanie tworzą od 20 lat! Na ich styl składało się wiele rozmaitych gatunków, począwszy od rave we wczesnych latach 90, po dance, alternatywny rock, big beat po industrial z elementami punkowego wokalu w latach późniejszych. Zadebiutowali w 1992 roku na undergroundowej scenie rave albumem Experience , który przyniósł ich pierwszy przebój Everybody In The Place oraz Out Of Space . Światowy sukces osiągnęli wydając w 1994 roku drugi album pt. Music for the Jilted Generation . Na płycie znalazły się jedne z najbardziej kultowych utworów dla generacji rave i alternative dance: No Good (Start The Dance) , Poison czy Voodoo People . Wydawało się, że osiągnęli wszystko, jednak gigantyczny sukces był cały czas przed nimi. Wydany w 1997 roku album The Fat of the Land stał największym sukcesem komercyjnym historii zespołu i apogeum ich kariery przyniósł największe przeboje zespołu, których słuchali nie tylko fani muzyki tanecznej: Firestarter , Breathe i kontrowersyjnym Smack My Bitch Up . Ten album zapewnił im nominację do nagrody Grammy oraz prestiżowej Mercury Music Prize , zaś teledysk do piosenki Smack My Bitch Up otrzymał MTV Video Music Awards i do dziś uważany jest za jeden z najbardziej kontrowersyjnych teledysków wszech czasów.

 

Dziś mają na swoim koncie 5 albumów, które sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 20 milionów na całym świecie. Są laureatem wielu nagród. Sukcesy lat 90tych w żaden sposób nie przyćmiły kariery zespołu w nowym stuleciu, czego najlepszym dowodem jest długo oczekiwany, wydany w 2009 roku najnowszy album pt. Invaders Must Die , którym zespół udowodnił że jest w doskonałej kondycji i nie zamierza kończyć kariery. Można było się o tym przekonać oglądając Prodigy na żywo na ubiegłorocznym festiwalu Open‘er. Ich majowy koncert na Torwarze będzie pierwszym występem w Warszawie. Zespół wystąpi w składzie: Liam Howlett , Keith Flint oraz Maxim Reality , na scenie towarzyszyć im będzie perkusista.

 Komentarze

Chcesz dodać komentarz? Zaloguj się lub zarejestruj jeśli nie posiadasz jeszcze własnego konta.

Skojarzenia

pomoc
zamknij

Bądź częścią imprezy i podziel się muzyką!
Co chciałbyś usłyszeć na tej imprezie?
Dowiedz się więcej | FAQ

Wklej i słuchaj!
Wklej linka z SoundCloud, YouTube lub Muno.pl.

Galerie z imprezy

Koncert The Prodigy @ Torwar Warszawa

Wybierają się (7)

Polecamy: Warszawa

Zdjęcia

zobacz wszystkie zdjęcia

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.