Muzyka
 
Axel Boman & Pedrodollar

Axel Boman & Pedrodollar

Szpitalna 1

Grają: Axel Boman, Pedrodollar, Chino, Kinzo Chrome, DiscoMule, Eltron John

start: 2017-05-20 22:00
miejsce: Szpitalna 1 Szpitalna 1 Kraków Polska
wstęp: 20/30/35
Electronic
Trudno w to uwierzyć, ale tej wiosny 10 lat mija od kiedy pierwszy raz spotkaliśmy się wieczorkiem w Carycy, by czuwać tam do rana w intencji miłości wzajemnej i powszechnej. Towarzyszyła nam pełna pasji muzyka soulowa, dyskotekowa i psychotroniczna (trzeba przyznać, że w owych czasach nieszczególnie wcale popularna), a zadzierzgnięte wówczas przyjaźnie trwają i kwitną do dziś. Od tamtego czasu zdarzało nam się przemieszczać tu i tam (RIP Caryca), czy żeglować na falach eteru (Radiofonia, Radio Kampus) i choć nie zawsze spotykamy się tak często, jak byśmy chcieli, to przecież mamy gdzie (vivat Szpitalna), mamy z kim i po co (vivat Wy).

Studio Barnhus to sztokholmska oficyna słynna na całym świecie ze swojej niezwykłości. Założona przez trzech przyjaciół, Axela Bomana, Kornela Kovacsa oraz Pettera Nordqvista, to aktualnie jedno z najbardziej charakterystycznych przedsięwzięć muzyczno-wydawniczych. Zlokalizowane geograficznie w kraju, który na scenie klubowej najczęściej łączony jest z zimnymi i przestrzennymi melodiami spod znaku techno lub zupełnie odwrotnie, harmonijnymi kompozycjami zamkniętymi w smutnych piosenkach, skutecznie umyka jednoznacznemu kategoryzowaniu. Boman, Kovacs i Nordqvist w swojej działalności kierują się zasadą czerpania przyjemności z muzyki tanecznej oraz tworzeniem jej z przymrużeniem oka, bez zbędnego nadęcia. Po to właśnie ona istnieje, by się nią bawić. To nieszablonowe podejście widoczne jest na wszystkich poziomach działalności Studia Barnhus, od oprawy graficznej wydawnictw, często ocierającej się o absurd graficzny, po dobór artystów, których twórczość supportowana przez czarodziejskie trio z północy nigdy nie pozwala stopie odpocząć. Trudno jednoznacznie określić muzykę wydawaną w labelu Studia Barnhus, usłyszeć tu można klasyczne houseowe kompozycje nierzadko zdekonstruowane i pełne zabawnych przeszkadzajek, zawsze jednak ociekające głębokim, soczystym beatem, któremu wręcz nie można się oprzeć.

Red Bull Music Academy zaprasza już w nadchodzący weekend na dwa niezwykłe showcase’y Studia Barnhus, których gośćmi będą założyciele labelu Axel Boman i Pedrodollar. Axel Boman to postać wyjątkowa, której muzyka jest odzwierciedleniem nieskończonej energii drzemiącej w jego osobowości. Bezpowrotnie zaznaczył swoją obecność na scenie klubowej, gdy prowadzona przez DJ Koze oficyna Pampa Records wydała album z jego houseowym bangerem „Purple Drank”. Boman jest także absolwentem Red Bull Music Academy London. Pedrodollar to alias Pettera Nordqvista, którego muzyka jest łącząc techno, electro, dub, ambient, acid, break i deep house żyje swoim, własnym niepowtarzalnym życiem.

Wsparcia – nie tylko duchowego – udzielą im zawsze solidarni i serdeczni Kinzo Chrome, DiscoMule oraz Chino, co bardzo mnie cieszy, albowiem nigdy wszyscy trzej nie gościli na Ktoś Cię Kocha jednocześnie. Przybywajcie, mamy dla Was smakołyki.

Axel Boman
https://soundcloud.com/axelboman

Pedrodollar
https://soundcloud.com/pedrodollar

Chino
Kinzo Chrome
DiscoMule
Eltron JohnKomentarze

Chcesz dodać komentarz? Zaloguj się lub zarejestruj jeśli nie posiadasz jeszcze własnego konta.

Skojarzenia

pomoc
zamknij

Bądź częścią imprezy i podziel się muzyką!
Co chciałbyś usłyszeć na tej imprezie?
Dowiedz się więcej | FAQ

Wklej i słuchaj!
Wklej linka z SoundCloud, YouTube lub Muno.pl.

Polecamy: Kraków

Korzystanie z witryny muno.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.